keyboard_arrow_right
Mobil
Mobil

Jak ukládat potraviny?


My Češi jsme stejně jako obyvatelstvo jiných zemí z vyspělejší části světa už dávno docela zhýčkaní. Dbá se u nás na čistotu, na nezávadnost čehokoliv, kdeco se myje a dezinfikuje. A tak není vůbec divu, že když dnes sháníme potraviny či nápoje, nekoupíme si je jen tak v nějakém obalu. Neriskujeme, že by se nám udělalo špatně, až bychom pozřeli něco z nevhodného nebo třeba hygienicky neodpovídajícího obalu, a chceme tak po dodavatelích, aby byl i na jejich nabídku vždy spoleh.

A to znamená, že když někdo z výrobců či dopravců převáží potraviny, nápoje nebo jiné tekutiny či polotekuté produkty, musí na ně mít obaly odpovídajících kvalit. Ne jen takové, z nichž jejich obsah neunikne, ale i takové, v nichž nedozná nějaké jiné úhony.

plast lahve

A kde takové obaly brát? Samozřejmě pouze od renomovaných dodavatelů, na které se lze v našem světě spolehnout. A kteří nejen zaručují nezávadnost, ale přicházejí i s inovacemi, které činí jejich obaly ještě dokonalejšími a ideálnějšími pro přepravu čehokoliv odkudkoliv kamkoliv.

Zkrátka a dobře se stále častěji sází na IBC obaly, které si lze jak koupit, tak v některých případech i dlouhodobě pronajmout. Protože ty jsou jak nezávadné, tak i snadno omyvatelné a skladné, zkrátka takové, že je radost je využívat a manipulovat s nimi.

plastové láhve

Takový IBC kontejner od potravin se kdykoliv levně složí, naplní a naloží, po použití se zase snadno umyje a rozloží a je připraven pro další použití. Svému obsahu ani v nejmenším neuškodí, snadno se s ním manipuluje. A to jsou jen některé z výhod podobného obalového materiálu, na který se v současnosti stále více sází při přepravě potravin, nápojů, chemikálií a dalších nákladů, pro něž jde o ideální způsob zabalení.

Nic tu nedozná úhony, všechno dorazí ke svému adresátovi v naprostém pořádku. A tak se to přece u nás v České republice i jinde ve vyspělém světě vyžaduje.

Mobil

Sportujte i v zimě

Může se zdát, že zimní sporty nejsou pro každého. Opak je ale pravdou, každý z nás se při troše snahy najde alespoň v jednom ze zimních sportů. A že jich je opravdu spousta. Jste akční a máte rádi adrenalin? Pak je pro vás tím správným sportem lyžování nebo jízda na snowboardu. Kromě klasického sjíždění svahu můžete vyzkoušet různě upravené sjezdovky na skoky a podobné akrobatické činnosti.

běžkování

Na tyto zážitkové sporty byste měli umět dobře padat a hlavně byste se neměli bát. Za zážitek to opravdu stojí! Pokud ale raději stojíte pevně nohama na zemi a máte radši klidnější činnosti, můžete zvolit běžkování nebo bruslení na ledě. U obojího si odpočinete a můžete se kochat svým okolím. U běžek je ale menší riziko bolestivého pádu. Jelikož předpokládáme, že nejste žádní olympionici, další člověku dostupné sporty je například ještě lední hokej. Pokud se necítíte ani na tohle, určitě vás nezklamou klasické sáňky nebo boby. Riziko úrazu u těchhle dvou činností je opravdu minimální a navíc si užijete spoustu zábavy, navíc pokud s sebou vezmete své děti, bude srandy dvakrát tolik.

zimní bunda

Důležité k zimním sportům je kvalitní zimní oblečení. Pokud se oblečete málo nebo do něčeho co se vám promočí a profoukne, místo dobrého pocitu a radosti budete mít tak akorát rýmu a teplotu. Nikdy proto oblékání na zimní sporty nepodceňujte.

Zvolte kvalitní kalhoty, ponožky a bundu. Kalhoty by vám neměli nikde zavazet, aby se vám při pádu nikde nezachytili. Rozlišujte oblečení na jednotlivé sporty. Určitě si nevezmete na bruslení lyžařskou soupravu, protože by vás omezovala v pohybu. Naopak na běžky, lyžování a snowboardování se vám bude hodit pořádná bunda, například Didriksons bunda C-store.cz, která má úžasné barvy a designy a skvěle vás zahřeje. Ponožky jsou taky základem úspěchu, protože jakmile vám promrznou nohy a prsty, nebudete už myslet na nic jiného a budete se těšit tak akorát do tepla, což by byla škoda. Nebojte se tedy investovat do kvalitního zimního oblečení, protože sportování v zimě je skvělý zážitek.

Mobil

S trampolínou zhubnete a posílíte imunitu

Kila jdou dolů

Víte, že jedním z největších problémů současného západního světa, je narůstající počet obézních lidí? Primárně tento jev souvisí s životním stylem, jemuž napomáhá nedostatek pohybu a nevhodný stravovací režim. Většina pracovních procesů se odehrává v kancelářích nebo na pracovištích, kde většinu manuální namáhavé práce obstarává technika. Ta nejobtížnější odvětví, jako je obdělávání zemědělské půdy nebo stavebnictví, zajišťují zahraniční dělníci. Trend vyhýbání se fyzicky namáhavé dřině a najímat na ni pracovníky ze států východní Evropy dorazil i k nám a tím pádem fyzická kondice mezi dospělými lidmi v Česku výrazně poklesla.

skákající dívky

Fyzickou zdatnost a obratnost bychom neměli zanedbávat a měli bychom volit takové druhy pohybových aktivit, které nás baví, a zároveň přináší výsledky. Mnohem větším přínosem, než je běh a hodiny strávené v posilovně, je plavání, jízda na kole a skákání na trampolíně. Rekreační cyklistiku, pohyb ve vodě, kdy je tělo nadnášeno tekutinou, a využívání pružné odrazové plochy trampolín doporučují i lékaři, kteří se shodují na tom podstatném – nejsou příliš namáhány klouby a páteř, kila jdou dolů a zároveň se zvyšuje fyzická kondice.

tři postavy při výskoku

Kila jdou dolů, imunita jde nahoru

Nadváha se podílí na komplikacích u všech civilizačních chorob včetně virových infekcí a udržení správné hmotnosti má svůj významný podíl i v posilování imunity. S imunitním systémem úzce souvisí lymfatický systém, který v těle rozvádí živiny z potravy a zároveň odvádí odpadní látky. Proudící lymfa je jedním z ukazatelů pevného zdraví a rozproudit ji můžeme jedině vhodným pohybem. Skoky na pružné podložce mohou provádět i lidé ve vyšším věku, protože tento pohyb nezatěžuje klouby.

Imunita také přímo úměrně souvisí se stresem a trampolíny Good Jump jsou známý zabiják stresu. Tento svérázný druh pohybu totiž rychleji uvolňuje hormony štěstí a brání neúměrné expanzi stresového kortizolu.

Mobil

Jak připravit dceru na maturitní ples?

Čas plyne jako voda. Ani se nenadějete, a z vaší malé roztomilé holčičky je dospívající mladá žena, která se chystá na svůj první velký společenský zážitek – maturitní ples. Pokud již před touto událostí absolvovala jiné podobné společenské události, jako jsou například lekce taneční se všemi úrovněmi jako věneček a prodloužená, možná jste si lecčím z následujících fází již prošli. A pokud ne a jste jako rodič nováčkem, i pro vás máme cenné rady a tipy, jak můžete vaší dospívající dceři pomoci s přípravou na tento velkolepý zážitek, na který jistě nikdy nezapomene ona ani vy.

boty na podpatcích

Plesy a bály vždy vyžadují mnoho příprav po technické a organizační stránce – ty v tuto chvíli nechme stranou a zaměřme se na detaily a oblasti, které jistě trápí všechny mladé dívky, které se jich budou přímo účastnit. Pro ně je totiž nejdůležitější v takové chvíli vypadat co nejlépe – mít krásné šaty, dokonalý účes, make-up, který vydrží celou noc tance a zábavy s kamarády a mnoho dalšího. Jsme tu od toho, abychom zajistili, že budou mít tu nejlepší přípravu a péči. Aby si mohli svůj večer naplno užít a nestalo se žádné faux-pas, které by jim překazilo jinak nádherné vzpomínky na toto kouzelné období dospívání.

dívky na ples

 • Šaty. Zaměřme se nejprve na to, co bude mít mladá dáma na sobě. Protože se jedná o jeden večer a nepředpokládáme, že by se dcera chtěla ukazovat ve stejné róbě, kterou měla na svém plese potom i někde jinde, ideální a nejúspornější variantou je půjčit si šaty na maturitní ples Svatebni-saty-spolecenske-plesove-saty, které budou opravdu originální a určeny pouze pro onen výjimečný den a noc. Co se týče střihu, můžeme vybrat z různých typů, nejlepší však bude dát na názor slečny, která ví nejlépe, jaké jsou trendy mezi spolužačkami a co nosí módní ikony, které má ráda. A kromě toho si nechme poradit také od zkušených odbornic přímo v salonu, které nám poskytnou objektivní názor ohledně střihu – je důležité, aby šaty seděly postavě dívky, která je bude mít na sobě a aby byly pohodlné v rámci možností, nikde neodstávaly nebo naopak neupozorňovaly na případné nedostatky.
 • Účes. Svěřme dceru do rukou zkušené kadeřnice. Pokud nemáme představu o tom, jak by měly vlasy naší maturantky vypadat, nechme ji spolu s kadeřnicí vyzkoušet několik různých účesů a potom si můžeme společně vybrat, které se k celkovému looku bude hodit nejvíce.
 • Líčení. Snažme se nalíčit dceru slavnostně, ale umírňujme ji v tom, aby si dávala na svou tvář dvojité vrstvy líčidel a vypadala příliš lacině nebo uměle. Snažme se zachovat její přirozenou krásu.

Mobil

Samsung Fold – ohebná výhra, nebo propadák?

S konceptem mobilu, jehož obrazovka se dá bez poškození ohnout si hrají vývojáři již dlouho. Pořád to ale zní tak trochu jako sci – fi. Samsung se už kdysi dávno pokusil o představení takového mobilu, ale prohrál po všech stránkách – technologie na to v té době nebyla na dostatečné úrovni. V únoru 2019 ale tato společnost oznámila, že brzy vydá mobil Samsung Fold, jejich druhý pokus – a jak to dopadlo?
Nutno dodat, že mobil zatím není v prodeji, a i kdyby byl, málokdo by si ho mohl dovolit – stojí kolem 48 000 korun. Ale testovací zařízení už dorazila ke svým majitelům a hodnocení není tak kladné, jak by se Samsungu asi líbilo. Má tento mobil budoucnost? Pojďme se na něj podívat trochu podrobněji.
Detail mobilu
Samotný smartphone je relativně malý a váží pouhých 276 gramů. I když je lehký jako peříčko, stačí rozložit jeho displej a v tu chvíli se může velikostně srovnávat s tabletem – má uhlopříčku 4,6" + 7,3" . Nespornou výhodou je také celkem šest fotoaparátů, rychlost zařízení, která je téměř blesková a podpora 4K videa.
Nevýhod ale také pár je – jednou z nich je určitě absence 3,5 mm jacku, takže klasická sluchátka s mobilem nepoužijete a budete se muset spokojit s těmi bezdrátovými, což ne každému vyhovuje. Také chybí čtečka otisků prstu na druhou stranu její nepřítomnost vynahrazuje snímač oční duhovky. Také chybí slot na microSD kartu, ale vnitřní velikost zařízení 512GB pravděpodobně běžnému uživateli stačit. Zařízení běží na androidu 9.0.
Hlavním problémem je ale displej. Samsung už jednou na tomto poli selhal, a tak se čekalo, že při druhém pokusu už bude mít lepší výsledky. Bohužel panel je podle slov testerů „měkký jako máslo“, a do displeje lze udělat škrábanec pouhým nehtem.
Smartphone v ruce
Závěrem tedy můžeme říct, že myšlenka je to opravdu dobrá a očividně mobil je i funkční. Je zde ale ještě mnoho chybiček, které je třeba dopilovat, než se takový mobil dostane mezi běžné smrtelníky. Můžeme jen doufat, že další verze Samsungu Fold bude zase o něco povedenější.

Mobil

Vstup do haly, skladiště i provozu

Vlastníte-li firmu, musíte řešit i takové maličkosti, jakou jsou vstupy do firmy. Zejména v případě, že vyvážíte zboží, materiál či výrobky, je zapotřebí mít rampu a plnohodnotný vstup, který zabezpečí profesionálním způsobem rolovací průmyslová vrata. Plnohodnotně nahrazují jakékoliv dveře, protože mají veškeré potřebné vlastnosti.

bílý nákladní automobil a žlutý bagr, který na jeho korbu sype štěrk

 • Odolnost
 • Pevnost
 • Bytelnost
 • Vysoká kvalita
 • Certifikace
 • Jednoduchost
 • Praktické používání
 • Perfektní vyváženost
 • Bezpečný systém
 • Bezporuchový provoz
 • Dlouhá životnost
 • Vysoká kvalita
 • Zvuková izolace
 • Tepelná izolace
 • Praktické rolování
 • Nezabírají místo
 • Elektrický pohon
 • Vynikající konstrukce
 • Vhodné pro menší i větší objekty
 • Různé rozměry
 • Poptávka na míru
 • Individuální řešení
 • Nízká cena


Spokojenost na prvním místě

S podobnými dveřmi budete spokojeni v malých i velkých firmách. Dokážou se velice rychle přizpůsobit běžnému i náročnému pracovnímu procesu, který ve firmě máte. Jsou vyráběné na základě požadavků spotřebitelů, a proto mají vynikající odolné vlastnosti, takže opravdu něco vydrží. Dlouhá léta budou stále jako nová.
Rolovací vrata průmyslová just-doors.cz se velice často využívají jako běžná vrata do skladů, provozů, skladišť, obchodů, dílen, továren, firem a na mnohých dalších místech. Vídáme je běžně všude tam, kde je zapotřebí mít praktické, pevné a odolné dveře, které dlouho vydrží.
Za nejnižší možné ceny na českém trhu si můžete pořídit vrata do skladiště, haly, provozu, firmy, provozovny, obchodu. Vhodné pro jakýkoliv druh podnikání a provozů. Můžete je použít i na spedice nebo v opravárenských dílnách.muž jede s paletami, na kterých jsou plechové sudy

 • Co víc si přát?

Zvolení rolovacího systému je přínosem všude tam, kde je nedostatek místa, ale i tam, kde se nechcete potýkat s náročným zvedáním dveří.
Zvolit můžete typ sekční nebo rychloběžnou verzi. Další z možností jsou dveře plné, se vstupními dveřmi nebo s průhledem například průhledným oknem.

Mobil

Zdravější varianta chipsů

Kdo by je nemiloval – křupavé smažené chipsy, které ovšem se zdravou stravou nemají vůbec nic společného. Můžete je ovšem zdravější variantou chytře nahradit a udělat tak něco prospěšného nejen pro vaše zdraví, ale také pro vaši postavu.
Pokud si tedy hlídáte to, co jíte, ale máte občas chuť na něco sladkého nebo slaného, u keto diety je to možné. Stačí se jen zaměřit na potraviny bohaté na bílkoviny. Čím tedy nezdravé smažené brambůrky nahradit? Proteinové chipsy Prodietix vaši postavu neohrozí a můžete si je tak dopřát bez špatného svědomí. V nabídce je hned několik příchutí zdravých bramborových lupínků – sýrové, šunkové nebo BBQ. Tuto zdravou variantu bramborových lupínků si můžete bez výčitek vychutnat třeba u filmu.chipsy.jpg
Zachroupejte si s výbornými proteinovými chipsy, které jsou skvělou náhražkou za nezdravé smažené brambůrky. Zdravější jsou díky tomu, že obsahují nízký obsah tuků a naproti tomu mají vysoký obsah proteinů. Takže jsou jako stvořené pro ketonovou dietu, a tedy i v tomto případě povolené bez výčitek svědomí. bramborové lupínky.jpg
Nevzdávejte se nadobro křupavých brambůrek ve vaší oblíbené příchuti, stačí jen, když je jednoduše nahradíte zdravější variantou a pak si můžete jejich chuť vychutnat třeba u večerního filmu, na oslavě narozenin nebo u popíjení s přáteli.
Vychutnejte si třeba jemně lahodnou sýrovou příchuť, pikantnější BBQ nebo jako milovníci masa – šunkovou příchuť a dopřejte si slanou pochoutku bez výčitek a obav o nedodržení vašeho dietního režimu. Pochutnejte si na potravině speciálně sestavené pro bílkovinovou dietu a dodejte vašemu tělu cenné a důležité proteiny.
Příště, až si budete chtít pustit nějaký film a sníst u něj pytlík smažených brambůrek, si řekněte včas stop a sáhněte raději po této zdravější a neméně chutné variantě lupínků v příchuti, kterou si vyberete.

Mobil

Pro každodenní použití bez rizika

Už se vám také někdy stalo, že vám doma u bazénu praskla hadice? To je velice nepříjemné a ještě horší je, když na to včas nepřijdete, protože tímto způsobem vám může voda unikat pomaloučku celé dny, aniž byste na to přišli, při horší havárii vám to může během pár hodin vypustit třeba všechnu vodu. Kolem dokola tak máte všechno zalito, aniž byste chtěli, protože chlorovaná voda nejenom, že je nepříjemná na kůži plavců, ale také moc neprospívá ani rostlinám.
dítě u schodů bazénu.jpg
Naštěstí jsou zde kvalitní a prověřené druhy bazénových hadic, které vás od potopy zachrání. U jiných typů se totiž může stát, že materiál steří, například vlivem slunečního záření nebo dlouhodobého používání a pak už nefunguje správným způsobem a proto se setkáváme s těmito negativními vlastnostmi, například tím, že materiál praskne, udělá se v něm malá škvírka nebo rovnou celý kus pukne.
voda ze zahradní hadice.jpg

Použití a propojení s technologií či jiným příslušenstvím

Bazénové hadice slouží zejména k jednomu účelu. Propojují bazén s filtrací nebo jinou technologií. Mohou se napojit také na vysavač nebo ještě další příslušenství.
1. Průměr různého typu
Ø Do základního průměru patří dvě velikosti. Jedná se o průměr 32 mm a 38 mm. Na oba dva typy zde máme ještě další sortiment, který navazuje na daný průměr, jako jsou svorky, spojky, ventily, trubice, redukce a tak dále.
Ø Produkty mají podobu husího krku. Jsou děleny po jednotlivých úsecích. U průměru 32 mm je produkt dělen po 1,1 m. U průměru 38 mm je dělení až po 1,5 m. Proto si můžete zvolit potřebnou a požadovanou délku.
Ø Každý díl je zároveň ukončen praktickou koncovkou. Ta je pevná a nabízí propojení s patřičnou technologií nebo příslušenstvím či filtrací. Materiál je pružný plast, který spolehlivě odolává působení vody a také nežádoucímu slunečnímu ultrafialovému záření.

2. Bílá, černá, modrá
Klasická je modrá, pokud byste chtěli jinou výjimku, můžete zvolit například solární černou barvu. Typicky vypadá bílá, která je vždy základní.

Mobil

Pěstování klíčků je snadný a cenný zdroj vitamínů


Nejen v zimě je k dispozici méně čerstvých a dostupných vitamínů, i když v obchodech je zelenina k dostání celoročně. Avšak někdy nemusí být zrovna v nejlepší kvalitě či přijatelné cenové relaci. Rovněž i v tomto případě se obsah důležitých látek díky skladování snižuje. Ideální variantou nejen pro zimní období je konzumace klíčků a výhonků. V rámci moderní zdravé výživy se nejedná o nic nového. Nicméně mnozí mohou slyšet o účincích klíčků prvně.
klíčky, zelenina a houby.jpg

Stačí jen malé množství klíčků, které doplní jídelníček o velmi důležité složky. Konzumaci klíčků a výhonků podlehli již staří Čínané, jelikož jim navracely mládí a zdraví. Naopak pro Féničany se jednalo o účinnou prevenci proti kurdějím.

Pro pěstování klíčků si lze vybrat semínka z pestré nabídky. Záleží na vás, pro co se rozhodnete a vyzkoušíte. Klíčení doma je velmi snadné, levné a zároveň získáte nejcennější zdroj vitamínů, minerální látek, stopových prvků, enzymů, aminokyselin apod. Vyšší zelené výhonky obsahují chlorofyl, jenž má pozitivní regenerační a detoxikační účinky.
sazenice řeřichy.jpg
Máčení semen proces urychlí aneb domácí klíčení

Oblíbené a ideální je pěstování klíčků ve speciálně určených miskách. Tím si tak usnadníte práci a především je eliminace potenciálního vzniku plísně v rámci proplachování. Každopádně semena musejí být neustále ve vlhku a musí se denně proplachovat. Záleží na konkrétním druhu semen, ale většinou naklíčení trvá dva až tři dny.

Před samotným klíčením je zapotřebí nechat semena nabobtnat, tj. musí být ve vodě po dobu 12 až 24 hodin. Ideální je nechat takto přes noc a ráno slít vodu. Rovněž je vhodné pro klíčení zvolit tmavší místo s pokojovou teplotou.

Pestré zpestření zdravého jídelníčku

Klíčky jsou velmi křehké, křupavé a lahodné. Ideální do salátů v syrovém stavu, neboť tímto je zaručen nejvyšší efekt jak vitamínů i antioxidantů. Konzumace má léčivé i regenerační účinky pro lidský organismus. Nasypat lze klíčky na obložený chleba, použít do polévky apod.