keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Sportujte i v zimě
Mobil

Sportujte i v zimě

Může se zdát, že zimní sporty nejsou pro každého. Opak je ale pravdou, každý z nás se při troše snahy najde alespoň v jednom ze zimních sportů. A že jich je opravdu spousta. Jste akční a máte rádi adrenalin? Pak je pro vás tím správným sportem lyžování nebo jízda na snowboardu. Kromě klasického sjíždění svahu můžete vyzkoušet různě upravené sjezdovky na skoky a podobné akrobatické činnosti.

běžkování

Na tyto zážitkové sporty byste měli umět dobře padat a hlavně byste se neměli bát. Za zážitek to opravdu stojí! Pokud ale raději stojíte pevně nohama na zemi a máte radši klidnější činnosti, můžete zvolit běžkování nebo bruslení na ledě. U obojího si odpočinete a můžete se kochat svým okolím. U běžek je ale menší riziko bolestivého pádu. Jelikož předpokládáme, že nejste žádní olympionici, další člověku dostupné sporty je například ještě lední hokej. Pokud se necítíte ani na tohle, určitě vás nezklamou klasické sáňky nebo boby. Riziko úrazu u těchhle dvou činností je opravdu minimální a navíc si užijete spoustu zábavy, navíc pokud s sebou vezmete své děti, bude srandy dvakrát tolik.

zimní bunda

Důležité k zimním sportům je kvalitní zimní oblečení. Pokud se oblečete málo nebo do něčeho co se vám promočí a profoukne, místo dobrého pocitu a radosti budete mít tak akorát rýmu a teplotu. Nikdy proto oblékání na zimní sporty nepodceňujte.

Zvolte kvalitní kalhoty, ponožky a bundu. Kalhoty by vám neměli nikde zavazet, aby se vám při pádu nikde nezachytili. Rozlišujte oblečení na jednotlivé sporty. Určitě si nevezmete na bruslení lyžařskou soupravu, protože by vás omezovala v pohybu. Naopak na běžky, lyžování a snowboardování se vám bude hodit pořádná bunda, například Didriksons bunda C-store.cz, která má úžasné barvy a designy a skvěle vás zahřeje. Ponožky jsou taky základem úspěchu, protože jakmile vám promrznou nohy a prsty, nebudete už myslet na nic jiného a budete se těšit tak akorát do tepla, což by byla škoda. Nebojte se tedy investovat do kvalitního zimního oblečení, protože sportování v zimě je skvělý zážitek.