keyboard_arrow_right
Zvířata
Zvířata

Co vše je třeba zařídit před pořízením štěněte

Pes je přítel člověka. Tato věta je všem bezesporu známá a také je pravdivá. Pes je opravdu upřímným společníkem v životě člověka. To je také důvod, proč si v dnešní době čím dál tím více lidí pejsky pořizuje. Některé páry, které se rozhodli spolu žít, ale necítí se na to mít své vlastní dítě si péči vyzkouší na pejskovi. Je to skvělý trénink pro budoucí rodiče, ale ne jenom pro ty. I když žijete sami a chcete mít nějakého společníka do bytu, pejsek je to správné řešení.

 

Před tím, než si pejska domu přivezete, je několik věcí na které si musíte dát pozor a které je třeba zařídit. První základní věc je, kde bude mít pes svůj prostor. Předtím, než se plně naučí se orientovat v domě a naučí se kam může a kam ne, musíte mu vyhradit prostor, kde se může bez problémů orientovat. V případě, že si vezete štěně, můžete připravit nějakou místnost, kterou ohraničíte plůtkem. Místo by nemělo být moc malé, aby se pes necítil v tísni. Zkontrolujte, jestli tam není něco, co by mohl nenávratně poškodit. Tedy rozkousat, pomočit nebo poškrábat. Popřípadě riziková místa něčím zakryjte.

 

žena a pes na pláži

 

Dále si musíte připravit správné krmení. O krmivu byste se měli poradit s majitelem psa. Krmivo pro štěňata je trochu jiné od krmiva pro dospělé psy. Takže dávejte pozor, co kupujete. Každopádně se zeptejte majitele psa, který vám poradí čím štěně krmit. Myslete také na to, že při krmení psa musíte být neustále u něj a kontrolovat ho, aby se náhodou neudusil krmivem.

 

Tyto samá pravidla platí i v případě, že se rozhodnete mít pejska venku. I na zahradě mu ze začátku musíte vyhradit prostor, který mu určuje kam může a kam ne. Popřípadě je třeba zkontrolovat všechny rostliny, které tam rostou. Aby se tam náhodou nevyskytla nějaká jedovatá rostlina.

 

pes v boxu

 

Péče o psa je dlouhodobá záležitost. Koupí psa dáváte slib, že se o zvíře budete svědomitě starat a budete mu dávat domov, který si zaslouží a který mu vyhovuje k žití. Takže před pořízením pejska nebo jakéhokoliv jiného zvířete se pořádně rozmyslete. Je to rozhodnutí, které se pak těžko vrací zpátky.  

Zvířata

První domácí zvíře

Děti s tím, jakou rostou mají základní potřebu mít svého vlastního jedinečného kamaráda. Tím samozřejmě nejčastěji bývá právě domácí mazlíček. Naše ratolesti si nejčastěji přejí psa nebo kočku, s kterými by si mohli hrát. Rybičky jsou podle jejich názoru nejčastěji nudné. Aby ne, když v jejich očích umí pouze plavat za sklem akvária.
králík s malou holčičkou
Když nás naše dítě poprosí, zda bychom si nepořídili čtyřnohého kamaráda, musíme se před odpovědí patřičně zamyslet. Musíme zvážit všechny potřeby, které by náš nový člen rodiny měl.  Jednou z těch nejdůležitějších je, jestli bude mít v našem domově dost místa. Úplně předtím, než se vůbec pustíte do vybírání je nutné vědět, zda není vaše dítě alergické na zvířecí srst.  Bydlíte-li například v menším bytě není vhodné pořizovat si psa ale spíše kočku nebo nějakého menšího hlodavce nebo králíka, který je u malých dětí velice oblíbený. Také musíme myslet na to, kam dáme všechny věci, které bude náš mazlíček potřebovat. Umístění pelíšku není vždy jednoduché. Psy i kočky vyžadují, aby po místnosti měli dostatečný rozhled.
Také musíte vzít v potaz, zda bude váš nový mazlíček vhodný i pro vaše dítko. Pečlivě ho s ním vyberte a s pečováním mu se vším pomozte. Jeli vaše dítě ještě v předškolních letech, opravdu zvažte, zda nepočkáte ještě nějakou dobu, než bude starší.
kotě hrající si rostlinou
Rozhodnete-li se nakonec pro kočku, myslete na to, že obzvlášť malé děti, si neuvědomují, že si s kočkou není vždy radno dovádět. Není přeci ve vašem zájmu se starat o zranění, kterému se dalo jednoduše předejít. Je na vás abyste svým dětem vysvětlili, jak si mají s jejich novým koťátkem hrát a jak se o něj starat. Tím zabráníte zbytečným slzám a následnému strachu z koček.
Dát dětem domácího mazlíčka, není ničemu na škodu, právě naopak. Děti se tak naučí vetší zodpovědnosti a soucitu. Také získají větší zkušenosti, co se zvířat a péče o nich týče.