keyboard_arrow_right
Hry
Hry

Jak se zbavit závislosti na počítačových hrách

Lidé mají různé závislosti podle toho, jakou činnost dělají každý den. Postupně si na to začnou navykat a vznikne z toho závislost, kdy už není bez správné pomoci cesta zpět. Je to tak, je třeba „nemocnému“ (dá se to takto říct) pomoci, protože málokdo si uvědomí, že je na něčem závislý. Tomuto člověku přijde naprosto normální čas, který věnuje této činnosti a vůbec si nevšimne toho, že tomu věnuje až moc času. Tito lidé už mají chorobnou potřebu činnost dělat, že jim je úplně jedno, že přetrhají všechny rodinné i nerodinné vztahy, je jim jedno, že ostatní to vnímají a dost možná si to berou hodně osobně a nemusí to tak úplně snášet skvěle. Lidé, kteří trpí nějakou závislostí, vidí jen onu věc a jsou schopni jí věnovat celý svůj život. Jsou tak zvyklí, vlastně jejich mozek (pokud to není závislost na něčem fyzickém, potom se jedná o tělo) je zvyklý na každodenní dávku této činnosti či pocitu, že už není možné jaksi omezit strávený čas, který vkládáte do toho, co tak chorobně rádi děláte. Je plno závislostí. Jedna z nich, a v dnešní době dost častá závislost je závislost na počítači, konkrétně na počítačových hrách.

klávesnice

V dnešní době jí trpí spíše mladší generace, konkrétně se dá říci, že tato závislost postihuje spíše chlapce, protože většina počítačových her je zájmem mužského obecenstva, jelikož se zde většinou střílí, dochází totiž k dost akčním situacím, které baví převážně kluky, ale je také možné, že na světě jsou i holky, které tyto hry velmi baví.

Minecraft

Nejhorší na počítačových hrách je to, že nejsou z reality. Některé hry samozřejmě vycházejí z reality, ale ty si nikdo moc nekupuje, každý potřebuje mít u hraní her pocit, že je někde mimo náš normální svět, a tak si většinou hráči vybírají hry s tématikou, se kterou se nemohou setkat při normálním bytím. Je tedy těžké se zbavit závislosti, protože všichni závislí se do her rádi vracejí, zažívají tam něco, co normálně ne. Nejprve je důležité omezit hraní her. Ale ne tím „nemocným“ člověkem. Ale někým zvenčí. Pomalu omezit přístup k počítačovým hrám, až se z toho stane buď občasná záležitost, a nebo věc, se kterou se daný člověk už nikdy nesetká.

Hry

Cesta po světě Pokémonů

  Čtvrtá generace Pokémon her, Diamon, Pearl a Platinum, jsou oproti předchozím na platformu Nintento DS. Přivádí nás do regionu Sinnoh, který je horou Mt. Coronet rozdělen na západní a východní část. Čeká nás zde 106 nových pokémonů, z nichž část je vývojem či předvývojem pokémonů z předcházejících generací. Jedná se také o region s největším počtem mytických či legendárních pokémonů.
 silueta Zapdose
Legendární pokémoni jsou takoví, kteří se ve hře vyskytují pouze v jednom exempláři. Obvykle jsou na vysoké úrovni, a pokud nemají větší roli v příběhu je poměrně nesnadné je najít. Mytičtí pokémoni mohou být obdrženi pouze na akcích pořádaných Nintendem. V regionu Shinnoh nás čeká 5 mytických a 9 legendárních pokémonů. To se projevuje i na příběhu hry, ve kterém mnoho z těchto pokémonů figuruje.
 
Příběh se drží již zavedeného základu, kdy coby čerstvý trenér porážíte 8 stadionů a nakonec i elitní čtyřku a šampiona. I zde samozřejmě máme padoušský tým, tentokrát se jedná o Team Galactic. Záměrem jeho vůdce, Cyruse, je změnit svět tak, aby na něm nebyly podle něj zbytečné emoce. Toho chce dosáhnout za pomoci čas ovládajícího pokémona Dialga a prostor ovládající Palkii.
 
První, čeho si všimneme, je cyklus dne a noci. To umožňuje implementovat i výskyt pokémonů v závislosti na denní době.
 
Nově se zde objevuje i PokéRadar, který umožňuje hledání stále stejného druhu Pokémona, což zvyšuje šanci na nalezení odlišně zbarveného, Shiny exempláře, či druhů na které bez použití radaru nenarazíte.
 
Avšak co je nejdůležitější, je možnost Wi-fi připojení. To znamená, že pokud dva hráči chtějí zápasit či si vyměňovat pokémony, nemusí již být na stejném místě a propojovat své konzole kabelem. Nyní to vše mohou dělat přes internet. To otevřelo dveře novým možnostem, a nejen pokud se týče zápasů.
silueta Articuna
 
Zlepšilo to také možnost distribuce Mytických pokémonů či předmětů nutných k jejich odemčení. Nyní již nebylo nutné cestovat stovky kilometrů na Nintendem pořádanou akci, stačilo i prosté připojení k internetu. To znamená, že poprvé byly tito pokémoni dostupní i široké veřejnosti v České republice. Prvním z těchto pokémonů byl Shaymin, respektive předmět nutný k nalezení jeho lokace, Oakův dopis.
 
Vzhledem ke všem těmto změnám a novým mechanikám není divu, že se hráči, kteří s Pokémonem přestali, k němu opět vrátili. Zkuste je, třeba i vás zaujmou.
                   

Hry

Ani vypínače nejsou výjimkou

Když už si tak pěkně renovujete svůj byt, měli byste hledět hlavně na to, aby vypadal skvěle, ale zároveň byl funkční. Není-li Vám dáno, abyste v obchodě viděli pěkné věci, ale nemáte představu, jak by vypadaly ve Vašem bytě, vezměte si raději nějakého poradce, který tuto schopnost má.

Naštěstí je spousta obchodů, které mají již celé sady vyrobené ve stejném designu. To je pro mnohé laiky velmi vítaná skutečnost. Proto i Vy se na takové řady zaměřte. A to i v detailech, které dotváří obytný prostor do dokonalosti.
Vezměte si, třeba zásuvky a vypínače schneider.

abstrakce na zdi

Taková blbost, řeknete si. Proč z obyčejných zásuvek a vypínačů schneider dělat vědu? Ale věřte, nevěřte, v celém vzhledu může buď natropit paseku, nebo naopak, dodat elegantnosti vzhledu celé místnosti. A to jen proto, že jsou vyráběny v sadách, které mají stejný tvar a barvu. A takovou sadu si můžete vybrat podle svého přesvědčení.

Máte hned několik možností.

· Buď zvolíte sadu vypínačů schneider do celého bytu stejnou, víceméně nenápadnou. To proto, abyste mohli v budoucnu vymalovat jakoukoliv barvou stěny, a nemuseli stále měnit design vypínačů schneider.

· Nebo zvolíte jednotlivé sady v rozmanitých barvách a tvarech do každé místnosti jinou.

· Ale také můžete pořídit zásuvky a vypínače schneider z jednotlivých sad proházené, ale to už hraničí s porušením základních pravidel designu.
Jenže, kdo bude v takovém bytě bydlet? Vy. Takže jen na Vás záleží, zda zvolíte tu, či onu variantu. V každém případě je sada zásuvek a vypínačů schneider hotova poskytnout Vám dostatečný prostor pro kombinace, ve kterých se nemůžete splést.

stisk prstem

Víte, i takový detail, jako jsou vypínače schneider, nemůžete nechat osudu. Dám na ty zdi, co mám, je laxní přístup. Nakonec se sami přesvědčíte o tom, že pořízením designových sad vypínačů schneider vytvoříte domov dokonalejším. I když jde jen o vypínače.