keyboard_arrow_right
Žena
Žena

Ženy do 25 let a jejich vnímání okolí

Ženy zhruba do 25 let svůj život neřeší tak, jako jej řeší ženy starší. Starší ženy už si přejí usadit se a založit rodinu. Pokud je ženě do 25 let, často v té době řeší například školu nebo hledání prvního stabilního zaměstnání.

Pokud bychom se ale podívali například na vztahy, je více než jasné, že je ženy nebudou brát v tomto období tak vážně, jako právě po dosažení 25 let věku. Je to dáno tím, že v té době ještě žena mnohdy neví, co chce.

Teprve jakmile dostuduje nebo si najde práci, ve které se všemu naučí, začne přemýšlet o tom, co dělat se svým životem. Začne postupně přemýšlet nejen nad tím, že by si našla partnera, se kterým by mohla založit rodinu, ale také nad tím, že by si pořídila svůj vlastní byt, aby se mohla odstěhovat od rodiny.

žena u vody

Je mnoho věcí, které člověk začne po dostudování řešit. Bydlení a práce je jednou z daných věcí. Jsou samozřejmě i věci jiné, které ženy po studiích řeší, ale tyhle věci patří mezi ty nejhlavnější.

Věk kolem 25 let je věk, kdy se rozhodne o mnohých věcech a to zejména o tom, kam se bude ubírat život dané ženy.

Je spousta žen, které zůstanou u toho, že partnera jim přinese až sám čas a čekají, až k tomu dojde. Jsou ale i takové, které na něco takového začnou spěchat a začnou hledat způsoby, jak si někoho najít, aby nebyly samy. Často k seznámení využívají seznamky, kde mohou potkat celou řadu mužů, kteří také hledají někoho, kdo by pro ně byl oporou.

žena v přírodě

Právě kolem 25 let věku se celá řada věcí změní. Ženy v tomto věku začnou uvažovat jinak a už jim na věcech záleží mnohem více, protože kromě dítěte by si přály i svatbu, na kterou se těší opravdu každá žena.

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo ještě nemá 25 let, můžete se zaměřit na jeho chování. Zaměřte se na něj teď a poté, co daný člověk dosáhne 25 let věku. Uvidíte, že ten rozdíl zde opravdu bude.

Žena

Sociální sítě u žen prodlužují smutek po rozchodu

O sociálních sítích jako problému dnešní doby, se mluví hned v několika souvislostech. Nejčastěji jsou sítě jako je Facebook a Instagram skloňovány v souvislosti s dětmi a vůbec mladšími generacemi, které odvádí od skutečné reality a na školách je to mnohdy prostředek k šikaně. V posledních letech se však hovoří i o škodlivých vlivech na dospělé uživatele a poslední studie provedené v Británii ukázaly, že nejhůře jsou na tom ženy po rozchodu.
Notebook a čaj
Ukázalo se, že většina žen, která se s někým právě rozešla, používá sociální sítě k sledování svého bývalého partnera. Oproti mužům, kteří jsou méně citově založení a s tímhle problém nemají, prosedí až třetina žen několik týdnů a měsíců po rozchodu celé večery u klávesnice. Sledují nejen profily bývalého partnera, ale také jeho přátel a rodiny, aby jim nic neuniklo.
Žena s notebookem
Většina žen za tím zpočátku vidí jen zvědavost. Zajímá je, jak vypadá nová partnerka jejich bývalého přítele a pokud to nemá přímo uvedeno na profilu, sledují všechny jeho nově přidané přátele a hodnotí jednotlivé ženy, zda jsou nebo nejsou podle jeho vkusu.
Co však začne jako nevinná zvědavost, může se zvrhnout v celé měsíce smutku, které si lze ušetřit. Stejně jako se doporučuje po rozchodu vyhodit veškeré společné věci a dárky, které jste od něj dostala, je dobré odříznout i tuhle komunikaci. Stejně jako nekonečné probírání se vlastními vzpomínkami a přemítání nad tím, kdo co řekl nebo co jste měla udělat jinak, ani z tohoto nevzejde nic nového, co byste už nevěděla. Pouze tak prodlužujete svůj vlastní smutek.
Není tedy na škodu po rozchodu na nějaký čas počítač vůbec nezapínat a na sociální sítě se nepřihlašovat. Vyhýbejte se i rozhovorům s kamarádkami a společnými známými o tom, co váš bývalý přítel dělá nebo nedělá a s kým teď tráví čas. Nepotřebujete přece rány stále znova otevírat.

Žena

Co se smíšenou pletí

Pokožka na obličeji patří k nejvíce problematickým místům na těle, a to nejen u dospívajících dívek a chlapců. Dnes si povíme o smíšené pleti. Jedná o tzv. povahu pleti. Tu smíšenou má nejvíce lidí na světě. Není ani mastná, ani suchá, prostě všechno dohromady. Úplně nejmastnější se nachází v oblasti nosu, čela a brady. V těchto v uvozovkách prostorech se tvoří pupínky a nedokonalosti nejčastěji. Dopívající dívky z toho dá se říci šílí.
ženská tvář
Jak mají jen jeden pupínek, už se ho pokouší zlikvidovat všemi možnými způsoby. Další partie jsou pro změnu sušší. Jelikož se jedná o pleť kombinovanou, tak vyžaduje i stejnou péči. Jiná kosmetika se používá na matnou T-zónu a jiná na ostatní části obličeje. Partie, jenž se nacházejí od čela dolů přes noc až k bradě, bývají mastné, tím pádem se musí ošetřovat kosmetikou určenou čistě na mastnou pleť.
Další partie to mají o něco složitější, poněvadž jsou náchylné k vysušení tvoření šupin neboli šupinkovatění. Pozor na přípravky, které obsahují alkohol. Když se použijí na tenhle typ pleti, tak ta trpí. Je to díky nedostatku vlhkosti, tudíž se musí ošetřovat jako suchý typ. Někdo nemusí poznat, jakou pleť má a láme si nad tím hlavu, avšak dá se to snadno zjistit. Stačí si umýt obličej, hodinu po umytí přiložit na obličej ubrousek a všechny mastné skvrny na ubrousku značí mastné partie pleti.
mladá žena
Když se na pleti nacházejí líčidla, tak pro odstranění se hodí nejlépe nemastný odličovač. Po odlíčení stačí tvář omýt vodou, aby se spláchla i nadbytečná mastnota. I ráno se musí po tomto v uvozovkách zásahu pleť očistit, a to pěnovou čistící emulzí. Tím pádem se zajistí, aby byly mastné partie čisté a póry na nose se nezanítili. Dále se zabrání tvorbě komedonů. což jsou černé tečky a dalších pupínků. Emulze by se měla nechat působit několik sekund a pak pěnu spláchnout vodou.
Večer je nejlépe použít pleťové mléko. Pleť se nejenom vyčistí, ale i zklidní suché partie obličeje. Je to vhodné i z toho důvodu, že se vytvoří rovnováha mezi nadměrnou mastnotou či nadměrnou suchostí pleti. Suché části pleti by se měli promasírovat, přičemž pleťové mléko se odstraní pomocí kosmetických tampónků. Někdo používá i pleťovou vodu, avšak vyváženosti se dostane, když se použijí dva druhy. Na mastné části je třeba silnější a na suché jemná osvěžující a bez alkoholu.        

Žena

Správným čištěním ke zdravému chrupu!

Jistě jste již někdy od svého doktora slyšeli, že nemáte správně vyčištěné zuby. Vy jste si je ale právě ten den drhli půl hodiny, a stejně je vše špatně? Někdy stačí vyměnit kartáček na zuby a jindy začít používat i mezizubní kartáčky či zubní nit. Důvodů může být spousty tak se na to podíváme hezky od začátku.
1. Zubní kartáčky:
krepové vlasy
 
Na trhu jich je spousty. Měkké, tvrdé, barevné či elektrické. Který si tedy vybrat? Ať už máte dásně zdravé či horší, vždy vybírejte měkké kartáčky. S měkkým kartáčkem bude čištění nejen příjemnější ale i efektivnější.  Volte proto kartáčky které mají alespoň 3500 štětin. Kvalitní kartáčky jsou ty obyčejné. Jakékoliv zahnutí štětin je zbytečné stejně jako vytvarovaná rukojeť. Kartáček má maximální životnost 3 měsíce. Pokud se vám však štětiny začnou třepit již dříve, neotálejte s výměnou. Mezi nejkvalitnější zubní kartáčky patří například Curaprox.
Co se týká elektrických kartáčků, jsou dobrou věcí hlavně pro lidi, kteří si neosvojili manuální techniku čistění zubů. Je však potřeba velmi dobře vybírat, abychom svým zubům spíše neuškodili. Elektrické kartáčky dobře odstraňují zubní plak a nežádoucí zbarvení zubů, to velmi ocení milovníci cigaret a kávy. Stejně jako u manuálních kartáčků ale platí, že je potřeba používat i mezizubní kartáčky.
oprava zubů
 
2. Zubní Pasty:
 
K čistění svého chrupu všichni používáme nějakou tu zubní pastu. Kterou však zvolit? Pasty se pohybují od 20Kč-500Kč. Ta nejdražší nemusí však být nejlepší. Hodně se objevují zubní pasty bez fluoru. Pokud na něj nejste alergičtí, není důvod proč tyto pasty nepoužívat. Fluor totiž při pravidelném používání snižuje kazivost zubů až o 20%. Pasty na citlivé zuby vám sice pomohou ale jen v případě, že je budete používat dlouhodobě. U past na bělení zubů opatrně! Nemusejí vždy pomoct, někdy mohou napáchat více škody než užitku.
 
 
Nejvyšší účinek má ale správná technika čištění. Pokud si nejste jisti, zdali jí ovládáte dobře, vyhledejte zubního hygienistu. Nejen, že vám doporučí zubní kartáček a pastu přímo pro vás, ale naučí vás jak správně o chrup pečovat.