keyboard_arrow_right
Finance
Finance

Dovolená s dětmi u Balatonu

Přemýšlíte nad tím, kam se vypravit letos na dovolenou s dětmi? Je pro vás důležité, aby se tam nenudily, aby to nebylo příliš daleko, kdy strávíte na cestách mnoho hodin včetně čekání na odbavení na letišti? A také vás zajímá, zda bude lokalita dostatečně atraktivní nejen pro vás, ale zejména pro vaše ratolesti? Pak máme pro vás jeden návrh – vydejte se spolu s námi k Balatonu na nejlepší pláže.

okolí Balatonu

Balaton je ve středoevropském regionu největší sladkovodní vodní plocha v podobě rozsáhlého jezera, na délku měří necelých 80 kilometrů a jeho šíře dvanácti kilometrů je natolik dostačující, aby se o něm mohlo s nadsázkou hovořit jako o maďarském moři. Balaton však není příliš hluboký, průměrná hloubka činí jen něco kolem tří metrů, což mu také propůjčuje v letním období velmi teplou vodu na koupání.

loďka na Balatonu

Co vás tu však příjemně překvapí, je okolní krajina. Ačkoli je Maďarsko spíše nížinnou zemí, bezprostřední okolí Balatonu je kopcovité a jsou zde patrné vrcholky, známé jako pozůstatky bývalé sopečné činnosti před miliony lety. Tím pádem si tu připadáte jako u Středozemního moře či na francouzské Riviéře a možná to jediné, co vám tu bude scházet, je typická mořská voda s převahou chloridu sodného.

Koupání ve vodě sladké však neznamená žádnou nudu, a to ani pro rodiny s dětmi. Máte zde k dispozici travnaté i písečné pláže, dětská hřiště, vodní a pozemní sporty, možnost pronájmu jízdních kol či koloběžek, což je lákavé jak k okružní jízdě podél jezera, tak i do hlubin vnitrozemí. U Balatonu se určitě nebudete nudit, a i kdybyste se měli na pláži jen opalovat, příjemné teplé a slunečné počasí vás zláká ke konzumaci ovocných šťáv, které si tu snadno pořídíte z místních surovin. Mimochodem, víte, že právě odtud pochází mnoho ovocných džusů, respektive jejich surovin, které v naší zemi lidé nakupují v supermarketech?

Finance

Kvalitní firmy

Myslím si, že je opravdu hodně lidí, kteří si nenechají ujít třeba například žádné pořádné filmy. A abych pravdu řekla, tak já sama jsem opravdu veliký televizní fanoušek. Protože mám ráda firmy A to hlavně sci-fi anebo drama thriller. A také nepohrdnu různými dobrodružnými filmy, které mě vždycky nenechají chladnou a musím nad tím opravdu dlouho přemýšlet. Já akorát nemám ráda takové až moc romantické komedie anebo vlastně úplně krvavé horory. Protože to mě přijde takové naprosto až moc nereálné a nebaví mě to. Ale například dobrodružné thrillery anebo sci-fi jsou opravdu příjemné a moc ráda se na ně koukám.

Hobita známe všichni.

Za poslední léta se mi nejvíce líbil Pán prstenů. A musím uznat, že hlavně první díl Pána prstenů byl opravdu geniální, na který moc ráda vzpomínám. Také se přiznám, že první díl Pána prstenů jsem viděla asi čtyřikrát, a to poprvé v kině. A byla jsem z toho opravdu uchvácená! Bylo to dokonalé. Nemohla jsem uvěřit, že někdo mohl vymyslet tak perfektní film, na který bude chodit opravdu hodně lidí. A víte vůbec, kde se natáček Pán Prstenů. Natáčel jsem na Novém Zélandě. Protože pokud také patříte mezi milovníky této světoznámé trilogie Pána prstenů, tak si jistě nenecháte také ujít nějakou luxusní návštěvu Nového Zélandu, kde najdete opravdu unikátní místa, kde se natáčely tyto filmy.

Pána Prstenů mám ráda.

Je jich opravdu hodně a najdete je jak na severní části, tak samozřejmě také na jižním ostrově. Mně se tohle opravdu hodně líbilo a najdete tady také samozřejmě populární Hobitín na severním ostrově. Je to takové malé Ústřední městečko, kde je také ovčí farma Alexander. Je tady také čtyřicet čtyři hobitích nor a jsou tady takové detaily, které vidíte ve filmu. Je to opravdu skvělé. A pokud budete mít o to veliký zájem, tak opravdu není nic problémového, když si vezmete s sebou rodinu nebo oblíbeného člověka a pojedete se podívat na Nový Zéland.

Finance

Kam na dovolenou?

Při plánování dovolené je potřeba si pořádně promyslet, kam se budete chtít vydat. Někdo dává přednost dovolené v zahraničí, ale je spousta lidí, kteří raději zůstanou v tuzemsku. I u nás najdete mnoho hezkých míst, která stojí za návštěvu, ale pro většinu lidí je dovolená synonymem pobytu v zahraničí. Ať se rozhodnete jakkoliv, je potřeba si vybrat cílovou destinaci v termínu, který odpovídá vašim volným dnům. Zaměstnavatele většinou termín dovolené sdělují už na začátku roku, abyste si dovolenou mohli plánovat zavčas.

kaspické jezero

Chystáte se za hranice?
Někdo si přeje strávit celou dovolenou v letovisku u moře s občasnou zábavou někde na diskotéce nebo na nákupech, ale je řada lidí, kteří rádi poznávají nová místa a nechtějí jen ležet na pláži. Patříte mezi objevitele a chcete i na dovolené poznat místa, která jste dosud neznali? Cestovní kanceláře nabízí i možnost výletů a programů, kde si užijete i výlety mimo letovisko. Poznávat zajímavá místa můžete samozřejmě i u dovolené, na kterou se vydáte sami po vlastní ose.

žena s kufrem

V podstatě každá země nám má co nabídnout, a to i ty, které nemají moře. V každé zemi je něco zajímavého, co rozhodně stojí za návštěvu. Odneste si nezapomenutelné zážitky třeba z návštěvy vodních ploch. Uchvátit vás může třeba největší jezero, které určitě znáte pod názvem Kaspické jezero. Někdy se označuje i za moře, protože jeho rozloha je neuvěřitelných téměř 400 tisíc kilometrů čtverečních. Podívejte se do míst, která ještě neznáte a kromě odpočinku si z dovolené odneste i nezapomenutelné zážitky. Vydejte se kamkoliv budete chtít, a pokud budete mít štěstí na příznivější termíny, čekají vás dovolené za daleko lepší ceny než v hlavní letní sezoně. Je to ale vždy na domluvě, kdy vás zaměstnavatel z práce uvolní a nebo zda vám dá striktně jen celozávodní dovolenou tak jako ostatním.

Finance

Když se vám nechce vysvětlovat, na co si potřebujete půjčit

Půjčit si peníze by bylo tak snadné, kdyby…

  • kdybychom nemuseli vysvětlovat, na co ty peníze potřebujeme
  • kdybychom měli větší příjmy
  • kdybychom za sebou nevláčeli chyby z minulosti, v podobě záznamu v registru
  • kdybychom mohli veškeré své příjmy doložit

kalkulačka a peníze

Získat u banky půjčku není tak těžké, jedná-li se o menší obnos. Tam na nás většinou vyčkávají předschválené půjčky, možnost využití kontokorentu, a mnoho dalších možností. Jakmile ale potřebujeme úvěr ve vyšší hodnotě, začne jít do tuhého. Banka bude chtít vědět, na co nám peníze půjčuje, a ne každému se to chce vysvětlovat, nebo nemá dostatečně relevantní důvod. Jak říct bance, že chcete zaplatit pokoutné dluhy svých sourozenců, že chcete dětem zaplatit svatbu, nebo si jen tak odjet na dovolenou? Dále pak budou prověřovat vaše příjmy, ačkoliv ne všechny budete možná schopni prokázat. Nakonec pak nezapomínejme na registr, v němž se objeví sebemenší chyby minulosti, za které možná ani nemůžete. Měli jste s partnerem půjčku, kterou neplatil, a nyní máte cejch. Nestihli jste včas zaplatit pár splátek, a už jste souzeni. Těžko vysvětlovat, že vaše momentální situace je jiná, banky to zkrátka nezajímá. Jaká je tedy možnost?

kufr plný peněz

Nebankovní společnost

U nebankovní společnosti můžete zažádat o americkou hypotéku https://nebankovnihypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/, která je v tomto případě jako dělaná právě pro vás. Nejenže podmínky nebankovních společností nejsou tak kruté, a získat úvěr je zde mnohem snazší. Americká hypotéka je totiž úvěr ve stylu hypotéky, který však můžeme použít na cokoliv. Můžete tedy získat až 70% odhadní ceny vaší nemovitosti, a financovat z této částky cokoliv potřebujete. Vaše příjmy nemusí být tak vysoké, jak žádá banka, stačí dostatečné na to, abyste prokázali, že jste schopni splácet. Drobné přestupky v podobě záznamu v registru nikdo neřeší, a i ty větší si můžete obhájit. A co víc? Úrok je podobný, jako úroky bankovních hypoték, a splátky je možné rozvrhnout až na 30 let, tudíž se nemusíte bát, že byste splácení nezvládli.

Finance

Nákup virtuálních měn přes kryptoměnové burzy

Nákup digitálních měn přes kryptoměnové burzy má řadu výhod. Je sice složitější než nákup přes směnárny, ale ušetří vám hodně peněz. Zatímco na burze totiž při nákupu kryptoměn zaplatíte asi 0,2 %, u směnáren to může být i 5 %. Při velkém nákupu tak ušetříte i tisíce korun.
Zatímco u směnárny existují jen dvě možnosti (nakoupit nebo prodat kryptoměnu), u burzy je to složitější. Burzy rozlišují objednávky také podle toho, jestli zvyšují likviditu (poskytovatel neboli maker) nebo ji naopak snižují (odběratel neboli taker). Uživatel pozná rozdíl tak, že objednávka taker se zrealizuje ihned, zatímco objednávky maker čekají na vhodnou protinabídku. Za objednávky typu maker se účtují nižší, často i poloviční poplatky.

rametchm-cz-img2

Nejlepší burzy kryptoměn

Na českém trhu je velmi populární burza kryptoměn Coinmate, která sice sídlí v zahraničí, ale má české kořeny. Na burze lze obchodovat ale jen 5 kryptoměn: Bitcoin, Litecoin, DASH, Ethereum, Ripple. Nejvyšší poplatek je 0,25 % za transakci. Coinmate je ale relativně malá burza, takže při nestabilní situaci na trhu se výrazně snižuje likvidita, což má za následek vyšší rozpětí mezi nákupní a prodejní cenou (např. 2 %).

rametchm-cz-img1

Další významnou burzou kryptoměn je Binance, která má dokonce vlastí token BNB. Nejvyšší poplatek u této burzy je 0,1 %. Narozdíl od Coinmate má Binance vysokou likviditu téměř vždy, takže rozpětí nákupní a prodejní ceny bývá zanedbatelné. Binance kromě nákupu desítek kryptoměn nabízí také Launchpad pro investování do IEO (předprodeje vznikajících kryptoměn). Kryptoměnu BNB lze využít právě pro účast v IEO nebo pro získání výhodnějších poplatků na burze. Nevýhodou je, že burza nepodporuje tradiční fiat měny.
Další známou burzou je Coinbase Pro (GDAX). Nejvyšší poplatek u této burzy je 0,5 %. U Coinbase Pro najdete desítky kryptoměn, přičemž broker akceptuje dolary i eura. Nákup kryptoměn za fiat měny podporuje také CEX.io nebo třeba Kraken.

Finance

Peníze na bydlení

Ceny nemovitostí jsou stále vysoko, a proto je nutné na ně sehnat peníze. Šetření mnohdy nestačí, a proto je výhodné si vzít americkou hypotéku.

Peníze na bydlení

Šetření

Nemovitost si jen tak nekoupíte za jednu výplatu, takže sehnat na ni peníze není jen tak. Samozřejmě nemusíte čekat až seženete celou částku, ale určitě je dobré mít něco do začátku, protože pak získáte výhodný úrok. Bohužel někdo nemá velký plat, a tak pro něj může být problém v dohledné době dát takovou sumu dohromady, ovšem při troše snahy se to rozhodně dá. Spousta peněz se dá našetřit při rozumném nakupování, protože mnohdy kupujeme věci, jenž nutně nepotřebujeme.

peníze v kapse

Dále je dobré si dávat pozor na energie, protože správné návyky v podobě zastavování kohoutku udělají ročně pěknou sumu. Šetřit se dá i při jízdě v automobilu, protože správný styl jízdy a třeba nafouknuté pneumatiky mají opravdu velký vliv na spotřebu pohonných hmot, jež jsou dost drahé. Jestliže chcete mít přehled o všech transakcích, tak je dobré si všechno psát a na konci měsíce budete mít přehled o všem. Následně můžete upravit, za co budete a v jaké míře budete utrácet.

Hypotéka

Na celou částku byste museli šetřit řadu let, což je opravdu dlouhé bydlení, přičemž určitě takto dlouho čekat nechcete, protože spousta lidí se chce nastěhovat v dohledné době. K tomu je tu americká hypotéka kalkulačka, protože rovnou zjistíte, kolik zhruba peněz ve výsledku zaplatíte. Americká hypotéka má sice lehce vyšší úrok, ovšem nabídnou službu i klientům se záznamem v registru, při kterém se s Vámi banka o poskytnutí úvěru nebude bavit.

uzavření smlouvy

Zde se Vám budou vstřícně věnovat, a proto se rozhodně na vše ptejte, protože se hodí mít přehled a vědět do čeho jde. Nemusíte se obávat ani hrůzných háčků, kdy se Vás společnost snaží oškubat, protože zde můžete bát v klidu. Ani výsledná částka není nijak závratná, přičemž splácet se dá opravdu dlouho, takže je lepší si nastavit spíše nižší měsíční splátky, abyste měli jistotu, že budete moci neustále splácet. Od poskytnutí úvěru Vás ne začátek dělí pouze vyplnění krátkého formuláře.

Finance

Jak financovat mobilní dům?

Kolik by stálo pořízení mobilního domu?

Nejčastěji pořízení nového mobilního domu stojí 1 až 1,5 milionu korun. Velikostně se pohybují od 9×3 m do 12×4 m a mají dispozici 3kk nebo 4kk. Dále jde si pořídit mobilní dům o dispozici 2kk a velikosti 7,5 a 3,5 m. Tento mobilní dům se pohybuje okolo 600 tisíc korun. Pokud toužíte jen po zánovním mobilním domě, jejich cena se pohybuje v rozpětí 250 až 550 tisíc korun. Cena se také odvíjí od toho, zda budeme chtít mobilní dům s vybavením či bez vybavení. Musíme brát v potaz, že v ceně není zahrnuta doprava a umístění na místo, kde mobilní dům bude stát. Pokud budeme chtít mobilní dům využívat celoročně, je vhodné také k dalším nákladům započítat jeho zateplení. Často mobilní domy se vyrábí v přímořských státech, kde nejsou takové klimatické podmínky jako u nás.

U mobilního domu můžeme taky ušetřit na tom, že si můžeme pozemek jen pronajmout než ho kupovat. U pronájmu je výhoda, že ho můžeme kdykoliv prodloužit. Doprava se často zařídí hned u nějaké firmy. Cena za jeden kilometr se pohybuje od 15 do 25 korun. Hodně se stává, že ukotvení domu pomocí jeřábu je v ceně.

kufřík s penězi

Jak financovat mobilní dům?

Jak píšeme výše, můžete si koupit buď úplně nový, nebo zánovní mobilní dům. U některých firem, lze si i mobilní dům pronajmout. Pokud budete chtít mobilní dům financovat hypotékou, lze to, ale je to více složité, musíte totiž mít k zastavení jinou nemovitost, která je spojená se zemí. Bohužel samotný mobilní dům nelze použít do zástavy, jelikož nesplňuje podmínky. Pokud máte více svých finančních prostředků, můžete zkusit využít úvěru či meziúvěru. Také k financování můžete využít leasing nebo jiné typy, které jsou bohužel dražší, než hypoteční úvěry či úvěry ze stavebního spoření. Jak nejlépe financovat mobilní dům vám rádi poradí v mobilní domy http://www.top-mobilnidomy.cz/

uzavření smlouvy

Na mobilní dům můžete využít spotřebitelský úvěr na bydlení, ale ten má vysokou úrokovou sazbu. Důležité je si před koupí mobilního domu nejlépe poradit s odborníkem.

Finance

Půjčka, která vám půjde na ruku

Každý, kdo má zájem o půjčku bez zbytečných omezení, by si měl prostudovat podmínky té americké. Právě americká hypotéka je tou nejlepší volbou, když máte zájem nakládat s penězi podle vašich potřeb, a nechcete se omezovat hloupými pravidly. A je jasné, že taková půjčka se hodí naprosto každému – na koho by neudělalo dojem, že si prostřednictvím takto získaných peněz bude moci splnit libovolné přání? A to od dovolené, až po vybavení domácnosti. Vždyť běžný úvěr vám nic takového nikdy nenabídne!truhlička s penězi, klíč Takže se nelze divit tomu, že se jedná o produkt, který nabízejí snad všechny finanční společnosti – zkrátka proto, že o něj lidé mají velký zájem! Jenže pozor, v tomto případě je na místě obezřetnost – pokud máte zájem o takový, který získáte ještě ke všemu rychle a bez zbytečných komplikací. Zkrátka úvěr, který vás nebude zbytečně zatěžovat už při jeho sjednávání – pak si musíte vyřídit americkou hypotéku v nebankovní podobě. Zkrátka proto, že jedině nebankovní úvěry vám vyjdou vstříc od začátku až do konce. To jsou ty pravé flexibilní půjčky bez komplikací, a s maximální rychlostí vyřízení!
A samozřejmě si je můžete sjednat stejně pohodlně, jako jakékoli jiné typy nebankovních úvěrů – tedy přes internet. Stačí navštívit webové stránky společnosti, na kterých je pro vás připraven online formulář. Ten máte vyplněný během pár okamžiků, třeba proto, že otázek v něm není moc, a také proto, že odpovědi na všechny z nich důvěrně dobře znáte.pokladnička, kasička, oranžový slon
Pokud lidé na nebankovních úvěrech něco opravdu milují, tak je to to, že se o celou věc postará místo nich finanční specialista. Právě v tom se skrývá kouzlo vysoké flexibility a maximální rychlosti, protože člověk, který se v těchto záležitostech dobře vyzná, má všechno hotové jedna dvě. Takže peníze můžete čerpat do týdne, anebo ještě dříve. A jak jinak, než na cokoli, na co vás jen napadne!

Finance

Vytvořte si síť, kterou vám budou závidět

Každá webová stránka funguje jako taková dobrá akademická práce. Aby byla akademická práce skutečně prestižní, dobrá i vážená na poli akademiků i lajků, musí splňovat několik předpokladů, které si dnes ukážeme a které jsou společné také pro webové stránky.
barevný nápis SEO v neonových barvách na bílém podkladu

  1. Každá webová stránka musí mít oporu v mnohem váženějších stránkách.

Může to být klidně posun pouze malý v rámci několika úrovní váženosti stránek, ovšem jakmile na vaši webovou stránku začnou odkazovat stránky s vyšším kreditem a vyšší reputací, máte více než polovinu práce hotovu, protože to říká jednu jasnou věc o vašem obsahu = je tak dobrý, tak kvalitní a tak super, že jej přejímají i ostatní webové stránky. Ideální je, pokud tyto webové stránky nejsou nějakými kuplíři, ale jsou to klasické cizí stránky, které prostě skutečně jen jdou po vašem obsahu.

  1. Dejte si pozor na „krádeže“

Plagiátorství je metlou lidstva v akademickém světě i v on-line světě. Každý obsah, který je vytvořen člověkem, nese jeho unikátní stopu a měl by mu být připsán alespoň malý kredit. Pokud obsah vaší webové stránky najdete i jinde, měli byste se bránit a dát najevo, že žádné kopie tady nesnesete. Minimálně byste měli uvědomit internetové vyhledávače, že takhle teda ne a že vy jste ten originální zdroj, kde by měly všechny ruce a prsty ukazovat.

  1. Propojujte svoje sítě

Pokud máte různá vlastnictví na internetu, určitě je propojte. Rozložíte tak návštěvnost například vytížené webové stránky mezi menší stránky, takže se návštěvníci normálně dostanou tam, kde by se bez odkazů nedostali. To samé platí i pro jiné typy stránek.vzrůstající statistiky po úspěšné aplikaci SEO strategie

Linkbuilding je často zavrhovaná disciplína, protože právě zde se nejvíce kupčí s levnými odkazy na pochybné stránky, které vás stojí peníze a zbytečně pak za ně dostáváte https://www.modnipeklo.cz/diskuse/damy-dostavate-kvetiny-1654/strankovani/5/ nižší hodnocení, protože GOogle sám pátrá po takovýchto praktikách, které postihuje. Takže řiďte se radami Google a tvořte obsah, který je kvalitní, dobrý a celkově super a využívejte kvalitní linkbuilding a samo to přijde.

Finance

Šetření nejen do prasátka

Většina z nás si pamatuje svoji první výplatu a nadšení z ní. Byl to vůbec první skutečný příjem, v našich životech a nevěděli jsme co s vydělanými penězi dřív. Někdo s k vydělaným penězům staví s heslem rychle nabyl rychle pozbyl. Jiní pečlivě ukládají každou ušetřenou korunu na svá konta nebo k sobě domů. Co je ale nejlepší volba pro naložení s našimi penězi?

zlaté cihly

Velice vhodné jsou investice, chcete-li si udržet své peníze na stále hodnotě a popřípadě něco vydělat zvolte si nějaké drahé kovy. Například zlato, jehož cena se pohybuje v dnešní době okolo 1200 korun za gram. Další možností je investovat do cizích měn, to ale bývá často velice riskantním tahem. Z dlouhodobého hlediska je rozumné vložit své peníze do rukou firmám v podobě akcií, jejichž roční zhodnocení může být velice příjemnou záležitostí. Důležité je si, ale vybrat prosperující a důvěryhodnou firmu.

Jestliže patříte mezi lidi, kteří už mají něco naspořeno a vědí, že své naspořené peníze nebudou ve svých životech po delší dobu nutně potřebovat, můžete zvolit možnost termínovaného vkladu. Ten se pohybuje od jednoho až do tří procent, podle toho, na jak dlouho své peníze bance svěříte.
kreditní karty v kapse

Nemáte-li ale rádi banky, a nejste si jisti tím, že se obejdete bez svých peněz po delší dobu a raději zůstáváte nohami pevně na zemi namísto, sebemenšího riskování. Zkrátka, chcete si být ve všem na sto procent jistí. Je pro vás nejvhodnější uchovávat si veškerý svůj majetek v bezpečí svého domova blízko na dosah své ruky.

Tou nejvhodnější volbou je tedy kombinace všech možností. Vyměnit část svých peněz za drahé kovy nebo je investovat do akcií, druhou část uložit do banky, kde budou v bezpečí a lze je využívat pomocí internetového bankovnictví a poslední část si nechat jako hotovost, pro všechny nečekané příhody, které se mohou v životě naskytnout.