keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Samsung Fold – ohebná výhra, nebo propadák?
Mobil

Samsung Fold – ohebná výhra, nebo propadák?

S konceptem mobilu, jehož obrazovka se dá bez poškození ohnout si hrají vývojáři již dlouho. Pořád to ale zní tak trochu jako sci – fi. Samsung se už kdysi dávno pokusil o představení takového mobilu, ale prohrál po všech stránkách – technologie na to v té době nebyla na dostatečné úrovni. V únoru 2019 ale tato společnost oznámila, že brzy vydá mobil Samsung Fold, jejich druhý pokus – a jak to dopadlo?
Nutno dodat, že mobil zatím není v prodeji, a i kdyby byl, málokdo by si ho mohl dovolit – stojí kolem 48 000 korun. Ale testovací zařízení už dorazila ke svým majitelům a hodnocení není tak kladné, jak by se Samsungu asi líbilo. Má tento mobil budoucnost? Pojďme se na něj podívat trochu podrobněji.
Detail mobilu
Samotný smartphone je relativně malý a váží pouhých 276 gramů. I když je lehký jako peříčko, stačí rozložit jeho displej a v tu chvíli se může velikostně srovnávat s tabletem – má uhlopříčku 4,6" + 7,3" . Nespornou výhodou je také celkem šest fotoaparátů, rychlost zařízení, která je téměř blesková a podpora 4K videa.
Nevýhod ale také pár je – jednou z nich je určitě absence 3,5 mm jacku, takže klasická sluchátka s mobilem nepoužijete a budete se muset spokojit s těmi bezdrátovými, což ne každému vyhovuje. Také chybí čtečka otisků prstu na druhou stranu její nepřítomnost vynahrazuje snímač oční duhovky. Také chybí slot na microSD kartu, ale vnitřní velikost zařízení 512GB pravděpodobně běžnému uživateli stačit. Zařízení běží na androidu 9.0.
Hlavním problémem je ale displej. Samsung už jednou na tomto poli selhal, a tak se čekalo, že při druhém pokusu už bude mít lepší výsledky. Bohužel panel je podle slov testerů „měkký jako máslo“, a do displeje lze udělat škrábanec pouhým nehtem.
Smartphone v ruce
Závěrem tedy můžeme říct, že myšlenka je to opravdu dobrá a očividně mobil je i funkční. Je zde ale ještě mnoho chybiček, které je třeba dopilovat, než se takový mobil dostane mezi běžné smrtelníky. Můžeme jen doufat, že další verze Samsungu Fold bude zase o něco povedenější.