keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
S trampolínou zhubnete a posílíte imunitu
Mobil

S trampolínou zhubnete a posílíte imunitu

Kila jdou dolů

Víte, že jedním z největších problémů současného západního světa, je narůstající počet obézních lidí? Primárně tento jev souvisí s životním stylem, jemuž napomáhá nedostatek pohybu a nevhodný stravovací režim. Většina pracovních procesů se odehrává v kancelářích nebo na pracovištích, kde většinu manuální namáhavé práce obstarává technika. Ta nejobtížnější odvětví, jako je obdělávání zemědělské půdy nebo stavebnictví, zajišťují zahraniční dělníci. Trend vyhýbání se fyzicky namáhavé dřině a najímat na ni pracovníky ze států východní Evropy dorazil i k nám a tím pádem fyzická kondice mezi dospělými lidmi v Česku výrazně poklesla.

skákající dívky

Fyzickou zdatnost a obratnost bychom neměli zanedbávat a měli bychom volit takové druhy pohybových aktivit, které nás baví, a zároveň přináší výsledky. Mnohem větším přínosem, než je běh a hodiny strávené v posilovně, je plavání, jízda na kole a skákání na trampolíně. Rekreační cyklistiku, pohyb ve vodě, kdy je tělo nadnášeno tekutinou, a využívání pružné odrazové plochy trampolín doporučují i lékaři, kteří se shodují na tom podstatném – nejsou příliš namáhány klouby a páteř, kila jdou dolů a zároveň se zvyšuje fyzická kondice.

tři postavy při výskoku

Kila jdou dolů, imunita jde nahoru

Nadváha se podílí na komplikacích u všech civilizačních chorob včetně virových infekcí a udržení správné hmotnosti má svůj významný podíl i v posilování imunity. S imunitním systémem úzce souvisí lymfatický systém, který v těle rozvádí živiny z potravy a zároveň odvádí odpadní látky. Proudící lymfa je jedním z ukazatelů pevného zdraví a rozproudit ji můžeme jedině vhodným pohybem. Skoky na pružné podložce mohou provádět i lidé ve vyšším věku, protože tento pohyb nezatěžuje klouby.

Imunita také přímo úměrně souvisí se stresem a trampolíny Good Jump jsou známý zabiják stresu. Tento svérázný druh pohybu totiž rychleji uvolňuje hormony štěstí a brání neúměrné expanzi stresového kortizolu.