keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Dovolená s dětmi u Balatonu
Finance

Dovolená s dětmi u Balatonu

Přemýšlíte nad tím, kam se vypravit letos na dovolenou s dětmi? Je pro vás důležité, aby se tam nenudily, aby to nebylo příliš daleko, kdy strávíte na cestách mnoho hodin včetně čekání na odbavení na letišti? A také vás zajímá, zda bude lokalita dostatečně atraktivní nejen pro vás, ale zejména pro vaše ratolesti? Pak máme pro vás jeden návrh – vydejte se spolu s námi k Balatonu na nejlepší pláže.

okolí Balatonu

Balaton je ve středoevropském regionu největší sladkovodní vodní plocha v podobě rozsáhlého jezera, na délku měří necelých 80 kilometrů a jeho šíře dvanácti kilometrů je natolik dostačující, aby se o něm mohlo s nadsázkou hovořit jako o maďarském moři. Balaton však není příliš hluboký, průměrná hloubka činí jen něco kolem tří metrů, což mu také propůjčuje v letním období velmi teplou vodu na koupání.

loďka na Balatonu

Co vás tu však příjemně překvapí, je okolní krajina. Ačkoli je Maďarsko spíše nížinnou zemí, bezprostřední okolí Balatonu je kopcovité a jsou zde patrné vrcholky, známé jako pozůstatky bývalé sopečné činnosti před miliony lety. Tím pádem si tu připadáte jako u Středozemního moře či na francouzské Riviéře a možná to jediné, co vám tu bude scházet, je typická mořská voda s převahou chloridu sodného.

Koupání ve vodě sladké však neznamená žádnou nudu, a to ani pro rodiny s dětmi. Máte zde k dispozici travnaté i písečné pláže, dětská hřiště, vodní a pozemní sporty, možnost pronájmu jízdních kol či koloběžek, což je lákavé jak k okružní jízdě podél jezera, tak i do hlubin vnitrozemí. U Balatonu se určitě nebudete nudit, a i kdybyste se měli na pláži jen opalovat, příjemné teplé a slunečné počasí vás zláká ke konzumaci ovocných šťáv, které si tu snadno pořídíte z místních surovin. Mimochodem, víte, že právě odtud pochází mnoho ovocných džusů, respektive jejich surovin, které v naší zemi lidé nakupují v supermarketech?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup