keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Jak financovat mobilní dům?
Finance

Jak financovat mobilní dům?

Kolik by stálo pořízení mobilního domu?

Nejčastěji pořízení nového mobilního domu stojí 1 až 1,5 milionu korun. Velikostně se pohybují od 9×3 m do 12×4 m a mají dispozici 3kk nebo 4kk. Dále jde si pořídit mobilní dům o dispozici 2kk a velikosti 7,5 a 3,5 m. Tento mobilní dům se pohybuje okolo 600 tisíc korun. Pokud toužíte jen po zánovním mobilním domě, jejich cena se pohybuje v rozpětí 250 až 550 tisíc korun. Cena se také odvíjí od toho, zda budeme chtít mobilní dům s vybavením či bez vybavení. Musíme brát v potaz, že v ceně není zahrnuta doprava a umístění na místo, kde mobilní dům bude stát. Pokud budeme chtít mobilní dům využívat celoročně, je vhodné také k dalším nákladům započítat jeho zateplení. Často mobilní domy se vyrábí v přímořských státech, kde nejsou takové klimatické podmínky jako u nás.

U mobilního domu můžeme taky ušetřit na tom, že si můžeme pozemek jen pronajmout než ho kupovat. U pronájmu je výhoda, že ho můžeme kdykoliv prodloužit. Doprava se často zařídí hned u nějaké firmy. Cena za jeden kilometr se pohybuje od 15 do 25 korun. Hodně se stává, že ukotvení domu pomocí jeřábu je v ceně.

kufřík s penězi

Jak financovat mobilní dům?

Jak píšeme výše, můžete si koupit buď úplně nový, nebo zánovní mobilní dům. U některých firem, lze si i mobilní dům pronajmout. Pokud budete chtít mobilní dům financovat hypotékou, lze to, ale je to více složité, musíte totiž mít k zastavení jinou nemovitost, která je spojená se zemí. Bohužel samotný mobilní dům nelze použít do zástavy, jelikož nesplňuje podmínky. Pokud máte více svých finančních prostředků, můžete zkusit využít úvěru či meziúvěru. Také k financování můžete využít leasing nebo jiné typy, které jsou bohužel dražší, než hypoteční úvěry či úvěry ze stavebního spoření. Jak nejlépe financovat mobilní dům vám rádi poradí v mobilní domy http://www.top-mobilnidomy.cz/

uzavření smlouvy

Na mobilní dům můžete využít spotřebitelský úvěr na bydlení, ale ten má vysokou úrokovou sazbu. Důležité je si před koupí mobilního domu nejlépe poradit s odborníkem.