keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
První domácí zvíře
Zvířata

První domácí zvíře

Děti s tím, jakou rostou mají základní potřebu mít svého vlastního jedinečného kamaráda. Tím samozřejmě nejčastěji bývá právě domácí mazlíček. Naše ratolesti si nejčastěji přejí psa nebo kočku, s kterými by si mohli hrát. Rybičky jsou podle jejich názoru nejčastěji nudné. Aby ne, když v jejich očích umí pouze plavat za sklem akvária.
králík s malou holčičkou
Když nás naše dítě poprosí, zda bychom si nepořídili čtyřnohého kamaráda, musíme se před odpovědí patřičně zamyslet. Musíme zvážit všechny potřeby, které by náš nový člen rodiny měl.  Jednou z těch nejdůležitějších je, jestli bude mít v našem domově dost místa. Úplně předtím, než se vůbec pustíte do vybírání je nutné vědět, zda není vaše dítě alergické na zvířecí srst.  Bydlíte-li například v menším bytě není vhodné pořizovat si psa ale spíše kočku nebo nějakého menšího hlodavce nebo králíka, který je u malých dětí velice oblíbený. Také musíme myslet na to, kam dáme všechny věci, které bude náš mazlíček potřebovat. Umístění pelíšku není vždy jednoduché. Psy i kočky vyžadují, aby po místnosti měli dostatečný rozhled.
Také musíte vzít v potaz, zda bude váš nový mazlíček vhodný i pro vaše dítko. Pečlivě ho s ním vyberte a s pečováním mu se vším pomozte. Jeli vaše dítě ještě v předškolních letech, opravdu zvažte, zda nepočkáte ještě nějakou dobu, než bude starší.
kotě hrající si rostlinou
Rozhodnete-li se nakonec pro kočku, myslete na to, že obzvlášť malé děti, si neuvědomují, že si s kočkou není vždy radno dovádět. Není přeci ve vašem zájmu se starat o zranění, kterému se dalo jednoduše předejít. Je na vás abyste svým dětem vysvětlili, jak si mají s jejich novým koťátkem hrát a jak se o něj starat. Tím zabráníte zbytečným slzám a následnému strachu z koček.
Dát dětem domácího mazlíčka, není ničemu na škodu, právě naopak. Děti se tak naučí vetší zodpovědnosti a soucitu. Také získají větší zkušenosti, co se zvířat a péče o nich týče.