keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Co vše je třeba zařídit před pořízením štěněte
Zvířata

Co vše je třeba zařídit před pořízením štěněte

Pes je přítel člověka. Tato věta je všem bezesporu známá a také je pravdivá. Pes je opravdu upřímným společníkem v životě člověka. To je také důvod, proč si v dnešní době čím dál tím více lidí pejsky pořizuje. Některé páry, které se rozhodli spolu žít, ale necítí se na to mít své vlastní dítě si péči vyzkouší na pejskovi. Je to skvělý trénink pro budoucí rodiče, ale ne jenom pro ty. I když žijete sami a chcete mít nějakého společníka do bytu, pejsek je to správné řešení.

 

Před tím, než si pejska domu přivezete, je několik věcí na které si musíte dát pozor a které je třeba zařídit. První základní věc je, kde bude mít pes svůj prostor. Předtím, než se plně naučí se orientovat v domě a naučí se kam může a kam ne, musíte mu vyhradit prostor, kde se může bez problémů orientovat. V případě, že si vezete štěně, můžete připravit nějakou místnost, kterou ohraničíte plůtkem. Místo by nemělo být moc malé, aby se pes necítil v tísni. Zkontrolujte, jestli tam není něco, co by mohl nenávratně poškodit. Tedy rozkousat, pomočit nebo poškrábat. Popřípadě riziková místa něčím zakryjte.

 

žena a pes na pláži

 

Dále si musíte připravit správné krmení. O krmivu byste se měli poradit s majitelem psa. Krmivo pro štěňata je trochu jiné od krmiva pro dospělé psy. Takže dávejte pozor, co kupujete. Každopádně se zeptejte majitele psa, který vám poradí čím štěně krmit. Myslete také na to, že při krmení psa musíte být neustále u něj a kontrolovat ho, aby se náhodou neudusil krmivem.

 

Tyto samá pravidla platí i v případě, že se rozhodnete mít pejska venku. I na zahradě mu ze začátku musíte vyhradit prostor, který mu určuje kam může a kam ne. Popřípadě je třeba zkontrolovat všechny rostliny, které tam rostou. Aby se tam náhodou nevyskytla nějaká jedovatá rostlina.

 

pes v boxu

 

Péče o psa je dlouhodobá záležitost. Koupí psa dáváte slib, že se o zvíře budete svědomitě starat a budete mu dávat domov, který si zaslouží a který mu vyhovuje k žití. Takže před pořízením pejska nebo jakéhokoliv jiného zvířete se pořádně rozmyslete. Je to rozhodnutí, které se pak těžko vrací zpátky.