keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Správným čištěním ke zdravému chrupu!
Žena

Správným čištěním ke zdravému chrupu!

Jistě jste již někdy od svého doktora slyšeli, že nemáte správně vyčištěné zuby. Vy jste si je ale právě ten den drhli půl hodiny, a stejně je vše špatně? Někdy stačí vyměnit kartáček na zuby a jindy začít používat i mezizubní kartáčky či zubní nit. Důvodů může být spousty tak se na to podíváme hezky od začátku.
1. Zubní kartáčky:
krepové vlasy
 
Na trhu jich je spousty. Měkké, tvrdé, barevné či elektrické. Který si tedy vybrat? Ať už máte dásně zdravé či horší, vždy vybírejte měkké kartáčky. S měkkým kartáčkem bude čištění nejen příjemnější ale i efektivnější.  Volte proto kartáčky které mají alespoň 3500 štětin. Kvalitní kartáčky jsou ty obyčejné. Jakékoliv zahnutí štětin je zbytečné stejně jako vytvarovaná rukojeť. Kartáček má maximální životnost 3 měsíce. Pokud se vám však štětiny začnou třepit již dříve, neotálejte s výměnou. Mezi nejkvalitnější zubní kartáčky patří například Curaprox.
Co se týká elektrických kartáčků, jsou dobrou věcí hlavně pro lidi, kteří si neosvojili manuální techniku čistění zubů. Je však potřeba velmi dobře vybírat, abychom svým zubům spíše neuškodili. Elektrické kartáčky dobře odstraňují zubní plak a nežádoucí zbarvení zubů, to velmi ocení milovníci cigaret a kávy. Stejně jako u manuálních kartáčků ale platí, že je potřeba používat i mezizubní kartáčky.
oprava zubů
 
2. Zubní Pasty:
 
K čistění svého chrupu všichni používáme nějakou tu zubní pastu. Kterou však zvolit? Pasty se pohybují od 20Kč-500Kč. Ta nejdražší nemusí však být nejlepší. Hodně se objevují zubní pasty bez fluoru. Pokud na něj nejste alergičtí, není důvod proč tyto pasty nepoužívat. Fluor totiž při pravidelném používání snižuje kazivost zubů až o 20%. Pasty na citlivé zuby vám sice pomohou ale jen v případě, že je budete používat dlouhodobě. U past na bělení zubů opatrně! Nemusejí vždy pomoct, někdy mohou napáchat více škody než užitku.
 
 
Nejvyšší účinek má ale správná technika čištění. Pokud si nejste jisti, zdali jí ovládáte dobře, vyhledejte zubního hygienistu. Nejen, že vám doporučí zubní kartáček a pastu přímo pro vás, ale naučí vás jak správně o chrup pečovat.