keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Co se smíšenou pletí
Žena

Co se smíšenou pletí

Pokožka na obličeji patří k nejvíce problematickým místům na těle, a to nejen u dospívajících dívek a chlapců. Dnes si povíme o smíšené pleti. Jedná o tzv. povahu pleti. Tu smíšenou má nejvíce lidí na světě. Není ani mastná, ani suchá, prostě všechno dohromady. Úplně nejmastnější se nachází v oblasti nosu, čela a brady. V těchto v uvozovkách prostorech se tvoří pupínky a nedokonalosti nejčastěji. Dopívající dívky z toho dá se říci šílí.
ženská tvář
Jak mají jen jeden pupínek, už se ho pokouší zlikvidovat všemi možnými způsoby. Další partie jsou pro změnu sušší. Jelikož se jedná o pleť kombinovanou, tak vyžaduje i stejnou péči. Jiná kosmetika se používá na matnou T-zónu a jiná na ostatní části obličeje. Partie, jenž se nacházejí od čela dolů přes noc až k bradě, bývají mastné, tím pádem se musí ošetřovat kosmetikou určenou čistě na mastnou pleť.
Další partie to mají o něco složitější, poněvadž jsou náchylné k vysušení tvoření šupin neboli šupinkovatění. Pozor na přípravky, které obsahují alkohol. Když se použijí na tenhle typ pleti, tak ta trpí. Je to díky nedostatku vlhkosti, tudíž se musí ošetřovat jako suchý typ. Někdo nemusí poznat, jakou pleť má a láme si nad tím hlavu, avšak dá se to snadno zjistit. Stačí si umýt obličej, hodinu po umytí přiložit na obličej ubrousek a všechny mastné skvrny na ubrousku značí mastné partie pleti.
mladá žena
Když se na pleti nacházejí líčidla, tak pro odstranění se hodí nejlépe nemastný odličovač. Po odlíčení stačí tvář omýt vodou, aby se spláchla i nadbytečná mastnota. I ráno se musí po tomto v uvozovkách zásahu pleť očistit, a to pěnovou čistící emulzí. Tím pádem se zajistí, aby byly mastné partie čisté a póry na nose se nezanítili. Dále se zabrání tvorbě komedonů. což jsou černé tečky a dalších pupínků. Emulze by se měla nechat působit několik sekund a pak pěnu spláchnout vodou.
Večer je nejlépe použít pleťové mléko. Pleť se nejenom vyčistí, ale i zklidní suché partie obličeje. Je to vhodné i z toho důvodu, že se vytvoří rovnováha mezi nadměrnou mastnotou či nadměrnou suchostí pleti. Suché části pleti by se měli promasírovat, přičemž pleťové mléko se odstraní pomocí kosmetických tampónků. Někdo používá i pleťovou vodu, avšak vyváženosti se dostane, když se použijí dva druhy. Na mastné části je třeba silnější a na suché jemná osvěžující a bez alkoholu.