keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Cesta po světě Pokémonů
Hry

Cesta po světě Pokémonů

  Čtvrtá generace Pokémon her, Diamon, Pearl a Platinum, jsou oproti předchozím na platformu Nintento DS. Přivádí nás do regionu Sinnoh, který je horou Mt. Coronet rozdělen na západní a východní část. Čeká nás zde 106 nových pokémonů, z nichž část je vývojem či předvývojem pokémonů z předcházejících generací. Jedná se také o region s největším počtem mytických či legendárních pokémonů.
 silueta Zapdose
Legendární pokémoni jsou takoví, kteří se ve hře vyskytují pouze v jednom exempláři. Obvykle jsou na vysoké úrovni, a pokud nemají větší roli v příběhu je poměrně nesnadné je najít. Mytičtí pokémoni mohou být obdrženi pouze na akcích pořádaných Nintendem. V regionu Shinnoh nás čeká 5 mytických a 9 legendárních pokémonů. To se projevuje i na příběhu hry, ve kterém mnoho z těchto pokémonů figuruje.
 
Příběh se drží již zavedeného základu, kdy coby čerstvý trenér porážíte 8 stadionů a nakonec i elitní čtyřku a šampiona. I zde samozřejmě máme padoušský tým, tentokrát se jedná o Team Galactic. Záměrem jeho vůdce, Cyruse, je změnit svět tak, aby na něm nebyly podle něj zbytečné emoce. Toho chce dosáhnout za pomoci čas ovládajícího pokémona Dialga a prostor ovládající Palkii.
 
První, čeho si všimneme, je cyklus dne a noci. To umožňuje implementovat i výskyt pokémonů v závislosti na denní době.
 
Nově se zde objevuje i PokéRadar, který umožňuje hledání stále stejného druhu Pokémona, což zvyšuje šanci na nalezení odlišně zbarveného, Shiny exempláře, či druhů na které bez použití radaru nenarazíte.
 
Avšak co je nejdůležitější, je možnost Wi-fi připojení. To znamená, že pokud dva hráči chtějí zápasit či si vyměňovat pokémony, nemusí již být na stejném místě a propojovat své konzole kabelem. Nyní to vše mohou dělat přes internet. To otevřelo dveře novým možnostem, a nejen pokud se týče zápasů.
silueta Articuna
 
Zlepšilo to také možnost distribuce Mytických pokémonů či předmětů nutných k jejich odemčení. Nyní již nebylo nutné cestovat stovky kilometrů na Nintendem pořádanou akci, stačilo i prosté připojení k internetu. To znamená, že poprvé byly tito pokémoni dostupní i široké veřejnosti v České republice. Prvním z těchto pokémonů byl Shaymin, respektive předmět nutný k nalezení jeho lokace, Oakův dopis.
 
Vzhledem ke všem těmto změnám a novým mechanikám není divu, že se hráči, kteří s Pokémonem přestali, k němu opět vrátili. Zkuste je, třeba i vás zaujmou.
                   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup