keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Jak se zbavit závislosti na počítačových hrách
Hry

Jak se zbavit závislosti na počítačových hrách

Lidé mají různé závislosti podle toho, jakou činnost dělají každý den. Postupně si na to začnou navykat a vznikne z toho závislost, kdy už není bez správné pomoci cesta zpět. Je to tak, je třeba „nemocnému“ (dá se to takto říct) pomoci, protože málokdo si uvědomí, že je na něčem závislý. Tomuto člověku přijde naprosto normální čas, který věnuje této činnosti a vůbec si nevšimne toho, že tomu věnuje až moc času. Tito lidé už mají chorobnou potřebu činnost dělat, že jim je úplně jedno, že přetrhají všechny rodinné i nerodinné vztahy, je jim jedno, že ostatní to vnímají a dost možná si to berou hodně osobně a nemusí to tak úplně snášet skvěle. Lidé, kteří trpí nějakou závislostí, vidí jen onu věc a jsou schopni jí věnovat celý svůj život. Jsou tak zvyklí, vlastně jejich mozek (pokud to není závislost na něčem fyzickém, potom se jedná o tělo) je zvyklý na každodenní dávku této činnosti či pocitu, že už není možné jaksi omezit strávený čas, který vkládáte do toho, co tak chorobně rádi děláte. Je plno závislostí. Jedna z nich, a v dnešní době dost častá závislost je závislost na počítači, konkrétně na počítačových hrách.

klávesnice

V dnešní době jí trpí spíše mladší generace, konkrétně se dá říci, že tato závislost postihuje spíše chlapce, protože většina počítačových her je zájmem mužského obecenstva, jelikož se zde většinou střílí, dochází totiž k dost akčním situacím, které baví převážně kluky, ale je také možné, že na světě jsou i holky, které tyto hry velmi baví.

Minecraft

Nejhorší na počítačových hrách je to, že nejsou z reality. Některé hry samozřejmě vycházejí z reality, ale ty si nikdo moc nekupuje, každý potřebuje mít u hraní her pocit, že je někde mimo náš normální svět, a tak si většinou hráči vybírají hry s tématikou, se kterou se nemohou setkat při normálním bytím. Je tedy těžké se zbavit závislosti, protože všichni závislí se do her rádi vracejí, zažívají tam něco, co normálně ne. Nejprve je důležité omezit hraní her. Ale ne tím „nemocným“ člověkem. Ale někým zvenčí. Pomalu omezit přístup k počítačovým hrám, až se z toho stane buď občasná záležitost, a nebo věc, se kterou se daný člověk už nikdy nesetká.