keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Zábradlí na balkon: Funkčnost a estetika v jednom
Nákupy

Zábradlí na balkon: Funkčnost a estetika v jednom


Zábradlí patří mezi věc, která nám zaručuje nejen bezpečnost, ale také oporu a v neposlední řadě také estetičnost. Pokud si vybíráme správné zábradlí na balkon je potřeba zvážit nejen materiály, ale také design, údržbu a praktičnost. V tomto příspěvku se zaměříme na různé typy zábradlí, jejich výhody a jak je správně vybrat. Nejprve se tedy zaměříme na materiály, ze kterých se vyrábějí balkonové zábradlí. Velmi oblíbené jsou kovové zábradlí. Toto zábradlí ať je vyrobeno z oceli, hliníku nebo nerezové oceli je skvělou volbou pro své vlastnosti. Patří zde určitě odolnost a moderní vzhled. I dřevěné zábradlí má své kouzlo.

zábradlí

Dřevo totiž nabízí jak přirozený a teplý vzhled, který je ideální pro rustikální nebo tradiční domy, tak také působí velmi luxusně. Dřevěné schodiště jsou vyrobeny z různých druhů dřeva. Používá se nejčastěji borovice, dub nebo teak. Má, ale i své nevýhody. Vyžaduje totiž pravidelnou údržbu v podobě speciálního nátěru. Ten chrání toto schodiště před škůdci a hnilobě. Skleněné zábradlí je čím dál větší hit. Svému majiteli poskytuje moderní a elegantní vzhled a také přirozené světlo. Nicméně je potřeba počítat s větší údržbou a vyšší pořizovací cena.

zábradlí

Posledním typem, který si představíme jsou zábradlí vyrobené z kombinovaného materiálu. U těchto zábradlí se používá kombinace například dřeva a kovu, nebo kov a sklo anebo třeba kombinace dřeva, skla i kovu. I zde je potřeba počítat s vyšší cenou, výrobou na zakázku, ale také jedinečný vzhled. Ať se jedná o jakýkoliv materiál nebo vzhled je potřeba myslet na bezpečnost. Takové zábradlí musí bezesporu splňovat všechny platné normy a předpisy ohledně výšek a pevnosti. Také musí být pevně zakotveno, aby nedošlo k neštěstí. Určitě je vhodné vždy jednou do roka na tomto zábradlí udělat prohlídku, že je vše v naprostém pořádku.