keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Vodáci a horolezci se bez cestovního pojištění neobejdou
Firmy

Vodáci a horolezci se bez cestovního pojištění neobejdou


Připadá vám hloupé tvrdit, že vodáci a horolezci, ačkoli se jedná o dobrodružné aktivity, se neobejdou bez cestovního pojištění? Vždyť přece spousta lidí cestuje do zahraničí jen tak, na vlastní pěst, a nikdy se jim nepřihodilo nic zlého. Možná máte pravdu, ale jsou jisté situace, kdy se právě tato pojistka může hodit. Nemusíte mít zrovna pojišťováky v lásce, ostatně mnoho lidí si z některých dokonce utahuje, ale zamyslete se nad následujícími řádky:

vodácká výprava

Pouhá změna prostředí – je známo, že si lidé k sobě přitahují podobné jedince či události na základě osobních kvalit a mnohdy i ezoterického zákona karmy (stejné přitahuje stejné a „vrána k vráně sedá“). Toto nelze zpochybnit, ale do hry vstupují i jiné faktory. Jestliže například provádíte cokoli v místě bydliště nebo jinde na území vaší vlasti, v prostředí, které dobře znáte, snáze se tu vyhnete různým nepříjemnostem, úrazům, konfliktům atp. Ale stačí vyjet za hranice republiky, kde vlivem cestování budete unaveni, překvapí vás prudká změna počasí, vysoká teplota a vlhkost vzduchu a další vlivy, které sníží vaši bdělost a ostražitost a přivodíte si úraz. A kdo zaplatí léčebné výlohy, když nejste pojištěni? Vy z vlastní kapsy, a nemusí to být zrovna zanedbatelná částka.

horolezec v akci

Velká míra rizika – velkému riziku úrazu či onemocnění se vystavují ti, co v zahraničí provozují vodní sporty či horolezectví nebo cykloturistiku. Něco jiného je „cvaknout“ se na jezu na Sázavě a utrpět šrámy od ostrých kamenů, které vyžadují šití v benešovské nemocnici, což si hradíte ze zdravotního pojištění, a odlišné to bude například v kaňonech řek jižní Francie nebo v Rakousku, kde vás úraz může stát velké peníze.

Chce to zkrátka zdravý selský rozum a veškeré pojištění neházet do jednoho pytle, stejně jako všechny lidi, které potkáváte na ulici, protože mezi nimi jsou jedinci velmi slušní, ale mohou se tu procházet i nesmírně nebezpeční inteligentní zločinci a gauneři.