keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Velmi důležitá zpráva
Nákupy

Velmi důležitá zpráva

Ano, tento výraz, který je napsán již v perexu není moc znám. Obyčejnému člověku už vůbec ne. Ale pro některé lidi má nesmírný význam a záleží jim na něm jako na životě. Díky této zprávě se totiž dozví věci, které pak otáčí kolem dějin, a hlavně tedy penězi. A to částkami ne zrovna malými.

Pokud ještě stále ani netušíte o čem je řeč, vůbec se vám nedivím. Ale již prozradím oč jde. Jde o americké obchody. Konkrétně jde o různé termínové trhy na celém světě. A report je vydáván ve spojených státech. Takže asi již plně chápete, že asi nepůjde o pár drobných v kapse.

mince

Toto obchodování má svou tradici, svá pravidla i své zákony, jak psané, tak nepsané. Proto každý, kdo se tohoto zajímavého dění účastní, musí mít alespoň minimální přehled, aby se mu splnilo to, co očekává, tedy zisk.

Proto každý pátek vydává komise pro obchodování s komoditami zprávu, kterážto sluje COT report. Na ni čekají tisíce nedočkavců, kteří právě z ní vyčtou informace, které jsou pro ně rozhodující a mají pro ně obrovskou důležitost.

hromada peněz

Výše zmíněná komise pro obchodování s komoditami, tedy anglicky Commodity Futures Trading Commission, ukrytá pod zkratkou CFTC, vydává tuto zprávu vždy v pátek. Tedy v současné době, kdysi tomu bylo trochu jinak. Ale v současnosti je to tak, jak zde napsáno.

Součástí této zprávy jsou i různé grafy, informace o pozicích, a další spousta různých novinek, které lze aplikovat na spotový měnový trh. Co je tohle to již řešit nebudeme, protože by to přesáhlo rámec článku. Jen si ve stručnosti řekneme, že jde o nákup a prodej cizích měn, což podstatu věci zhruba vyjadřuje. Účel je opět jasný a stejný, zisk.

Z článku jste se tedy dozvěděli jen stručné a základní informace o tom, co to je COT report, takže v debatě vedené tímto směrem již klidně můžete nenápadně projevit své znalosti. Pokud chcete zkusit obchodování sami, není problém.