keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Proč je důležitá skartace dokumentů – Praha
Firmy

Proč je důležitá skartace dokumentů – Praha

Je známo, že úřady produkují velké množství nejrůznějších dokumentů. To platí i o našem hlavním městě. A vzhledem k jeho velikosti je jich skutečně mnoho.

Je jasné, že veškeré tyto papíry jsou důležité, a z toho důvodu také požadovány zákonem. Ten přesně nařizuje, jaké dokumenty jsou, při jakém úkonu potřeba. A nemusí se jednat pouze o obchodní transakce. Může jít třeba i o nejrůznější žádosti, kterých je podáváno každý den skutečně mnoho.

hořící kusy papíru

Je však jasné, že všechny tyto papíry budou zabírat velké množství místa. A ačkoliv archivy městských úřadů nejsou nejmenší, nafukovací také nejsou.

I z tohoto důvodu má každý typ dokumentu určitou životnost, tedy dobu, po kterou zůstává relevantní. Po jejím skončení může být odstraněn. Ale jakým způsobem? Nemůžeme je hodit jen tak do koše, neboť jsou na nich často uvedeny osobní údaje účastníků.

Proto je nařízeno, že musí být skartovány, tedy rozřezány na malé kousky, které je prakticky nemožné složit dohromady. Avšak při onom množství dokumentů je daná instituce nemůže skartovat sama. Proto často najímá externí firmu, jako je skartace dokumentů – Praha.

skartovaný papír v krabici

Tyto firmy mají i své webové stránky. Příkladem může být web ekoskart.eu, který patří výše uvedené firmě. Co zde ale může zájemce o jejich služby najít?

Především je to rozsah služeb, které poskytují, a jejich ceník. Díky tomu se jednotlivé úřady mohou rozhodnout, zda daná firma odpovídá jejich požadavkům na to, co potřebují, a zda je cena přijatelná. Mohou tak vyřadit ty, které daným požadavkům neodpovídají.

Pak je zde samozřejmě kontakt, kde je možné si dané služby objednat, a také kde můžeme zadat reklamaci, pokud nejsme spokojeni s výsledkem, případně pokud se vyskytl nějaký jiný problém.

Proč je ale to vše důležité? Protož se tím zabrání tomu, aby se citlivé údaje dostaly do nepovolaných rukou, kde by mohly být zneužity. To je totiž něco, co rozhodně nikdo nechce.