keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Povzbuďte svůj sexuální život
Nákupy

Povzbuďte svůj sexuální život


Pokud se chuť na sex z vašeho života vytratila, nezoufejte. Existuje mnoho možností, tipů a triků, jak vrátit chuť na sex do vašeho života. A my se společně teď podíváme, jak můžete nastartovat znovu svoje libido.

Prozkoumejte léky, které berete

Prozkoumejte svou lékárničku a hlavně léky, které berete pravidelně. Některé z nich mohou stát za vašim sníženým libidem. Běžně jsou to například antikoncepční pilulky, které mají za následek snížení libida u žen. K dalším takovým lékům patří léky na reflux žaludku nebo antidepresiva. Ale existují i léky, které vám mohou v tomto směru pomoci, například tadalafil, který zlepšuje erekci u mužů.

léky

Lubrikační gel

Bolest nebo nepříjemné pocity při sexu může způsobovat i suchost. Suchost pochvy je velmi nepříjemná, když jde o sex. Na tento problém existuje jednoduché řešení, a to je použití lubrikačního gelu na bázi silikonu. Ty zvlhčují více než lubrikanty na bázi vody.

Stres

Každodenní stres, který bývá ve vašem životě, děti, manželství, práce, škola, domácnost…to všechno může mít na váš sexuální život větší vliv, než si myslíte. Stres nutí váš mozek vylučovat kortizol, který snižuje vaše libido. Snažte se více odpočívat, aktivně relaxovat a pokusit se odstranit stres z vašeho života.

Afrodiziaka v jídle

Nepodceňujte moc afrodiziak, které se nachází v některých potravinách. Mohou vám velmi pomoci. Některé potraviny mohou povzbudit vaše libido. Mezi ně patří třeba ústřice, mořské plody, jahody, avokádo nebo mandle.

ústřice

Zaměřte se na váš vztah

Snížení libida mohou mít za následek i problémy ve vašem vztahu. Může jít o drobnosti, ale také větší problémy. Komunikace je ve vašem vztahu klíčem, proto si promluvte. Nejenom o vašich problémech v posteli, ale i o všech problémech, které jsou ve vašem vztahu. Pokuste se společně najít řešení a pochopení k sobě navzájem.