keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Peruánská caigua – balzám pro vaše cévy
Nákupy

Peruánská caigua – balzám pro vaše cévy


O své cévy bychom se měli starat pravidelně, jejich čištění je důležité, zanesené cévy dokážou udělat pěknou neplechu. Zkuste peruánský přírodní zázrak.

Peruánská caigua – balzám pro vaše cévy

Zanesené a nehlídané cévy zvyšují riziko zdravotních komplikací. O cévy bychom se měli řádně starat, svým životním stylem jim ale spíše ubližujeme. Všechno jim to ale můžete nahradit přírodním zázrakem, který k nám dorazil až z dalekého Peru. Peruánská paprikookurka, jak se caigui také u nás přezdívá, ale kromě příznivého vlivu na cévy toho umí mnohem víc, snižuje cholesterol a také nám pomůže s nadbytečnými kilogramy.

pexels-photo-1419944

Paprikookurka, která nevyniká svou chutí ale účinky na lidské zdraví

Caiguase pěstuje v Mexiku, v Peru a také v některých částech jihovýchodní Asie. V Česku jí přezdíváme paprikookurka, protože svým vzhledem i chutí tyhle dva druhy zeleniny připomíná. Dá se konzumovat v syrovém stavu, ale také se z ní vaří, u nás je k dostání především jako doplněk stravy a do povědomí nás všech by se určitě měla dostat. Největší přínos má pro naše cévy. Ty jsou vlivem špatného životního stylu, kouření ale i nevhodnou stravou či pitím pravidelně zanášeny a to může mít za následek vznik mnoha nemocí. Tomu se určitě chce každý z nás vyhnout. Tahle nám málo známá rostlinka ale cévy dokonale pročistí a udrží se v chodu stále zdravé.

Kromě cév také prospívá našemu srdíčku a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Příznivě působí také při onemocnění cukrovkou a využít ji můžeme, i když se snažíme shodit nějaké to přebytečné kilo. Už teď je jasné, že výhod má více než dost.

machu-picchu-3-1477574

Problémy s cévami může mít kdokoliv

Víte, co nejvíce zhoršuje stav našich cév? Především špatný životní styl, pokud se málo hýbete, holdujete nezdravému jídlu, alkoholu, kávě nebo cigaretám, jsou vaše cévy ohroženy více než u ostatních jedinců. Poškozené cévy se stávají křehkými a jsou málo pružné. To může mít nedozírné následky, kterým se každý z nás chce zcela jistě vyhnout. Neponechávejte nic náhodě a starejte se o své zdraví a zdraví vašich cév.

Příroda nám dává své poklady a my se je musíme naučit využívat. Vyzkoušejte to.