keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Peníze a práce
Nákupy

Peníze a práce

Patnáctiletý však ještě spadá do kategorie vyživovaných, kdežto ten druhý patří již mezi živitele. A ten se musí starat, aby všichni členové jeho rodiny, nejsou-li již dospělí, měli co do úst. To znamená starat se o jídlo https://www.csfd.cz/film/8783-jidlo/prehled/ a samozřejmě i ošacení a další spoustu věcí. Elektrika ani voda rozhodně není zadarmo a každá radost pak něco stojí.

Když se tak pohodově žije, může se stát, že přijde katastrofa. A to v podobě ztráty zaměstnání. Je to věc velmi a velmi nepříjemná. Zaměstnavatel sice podle zákona musí tuto zprávu dát tři měsíce dopředu, takže je čas najít si novou práci, ovšem ne všichni zaměstnavatelé toto dodržují. Také se však může stát, že podnik krachne ze dne na den. Dělník, nebo zaměstnanec přijde do práce, kde již jsou jen cedulky se zprávou o krachu. Majitel se dávno sluní na nějakých ostrovech a zaměstnanci jsou mu hodně vzdáleni. Jeho samotného už nic nezajímá.

dělníci

Jenže co má dělat otec nebo ten kdo živí rodinu? Má se jít pověsit jako za starých časů uhelných baronů? To zcela jistě ne. Přece jen jsme již poněkud pokročili. Takže onomu zaměstnanci stačí, když usedne někam k internetu, nebo navštíví úřad práce. To druhé je sice katastrofický scénář, ale pokud chce člověk alespoň nějaké peníze, měli by mu zde umožnit se k nim dostat, tedy pokud mu ovšem ihned neseženou další práci. O čemž se však dá s velikým úspěchem silně pochybovat.

dělník u stroje

Nuže, prozatím se mohou naskytnou i jiné příležitosti, které by mohly zazdít díru v rozpočtu. Jsou to brigády a nikde není psáno, že se z nich nemohou stát trvalá zaměstnání. Je spousta zaměstnavatelů, kteří chtějí člověka otrkat, ale nechtějí zkušební dobu. Proto berou brigádníky, k nimž mají méně závazků. A vy si takovou brigádu můžete zcela klidně obstarat.

Schválně si zkuste kliknout na odkaz v článku a uvidíte, že nabídka je poměrně slušná. Pokud jste i vy v těžké situaci, tak to ihned využijte.