keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Odborné lakování
Nákupy

Odborné lakování

Každá autolakovna potřebuje dobré vybavení, aby dokázala perfektně odvádět svou práci, což někdy není vůbec jednoduché. Bez kompresoru se neobejde.

Odborné lakování

Dokonalý výsledek

Když se podíváme na takovou autolakovnu, tak její hlavní náplň práce je lakovat buď celé auta, nebo jen určité díl. Takto se to zdá jekot opravdu snadná činnost, ovšem ve skutečnosti je to docela věda a opravit podařený díl do stavu, kdy oprava nejde poznat ani zblízka není jenom tak. K tomu je potřeba kvalitní vybavení. Základem je rozhodně stříkací pistole, díky které za pomocí stlačeného vzduchu můžeme krásně a rovnoměrně lakovat.

červený lak

S pistolí za pár stovek moc parády neuděláme, protože profesionální pistole má dobrý rozptyl a dá se snadno nastavovat. Samozřejmě velmi důležitá, jenž úprava povrchu, protože ten musí být hladký a odmaštěný, aby se třeba barva nezačala loupat. Je nutné i dodržovat postup jednotlivých vrstev, takže na holý plech se stříká nejprve základ, což může být plnič. Ten se i s dalšími vrstvami běžné brousí pod vodou, protože když se podíváte na lak auta, tak je dokonale hladký a nikde není žádá hrudka či výstupek.

Kompresor

Lakování se určitě neobejde bez vhodného kompresoru, protože ten dodává veškerý potřebný stlačený vzduch, bez kterého se celý tento proces lakování v žádném případě neobejde. Záleží na jak velké plochy se chcete specializovat, protože je nutné tomu přizpůsobit velikost vzdušníku, aby byl v zásobě dostatek vzduchu. Také se vždy dívejte na výkon, protože jistě nechcete čekat dlouhou dobu než se vzdušník náplní.

stříkací pistole

Rozhodně volte olejové kompresory, protože ty Vám déle vydrží a zároveň jsou i ekonomické. Pokud budete lakovat opravdu velké plochy a v dlouhodobém intervalu, což je třeba při výrobě, tak volte šroubový kompresor Piskovacky. Ten totiž může jet neustále, přičemž frekvenční měnič přesně určí potřebné množství vzduchu, z čehož upraví spotřebu elektrické energie. Navíc jede jen na potřebný výkon, což má pozitivní vliv na menší opotřebování. To vede k mnohem delší vydrží všech součástek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup