keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Objevte kouzlo chorvatské Istrie
Kultura

Objevte kouzlo chorvatské Istrie

Chcete si užít slunce, moře a krásnou přírodu? Pak je pro vás ideální volbou letní dovolená na chorvatské Istrii. Istrie je největší poloostrov Jadranu a nabízí mnoho možností pro relaxaci i zábavu. Ať už hledáte klidné pláže, malebná městečka, historické památky nebo aktivní sporty, na Istrii si přijdete na své.

rovinj

Jedním z nejatraktivnějších míst na Istrii je Rovinj, který se pyšní starobylým centrem s úzkými uličkami, barevnými domy a dominantní bazilikou svaté Eufemie. Rovinj je také známý jako město umělců a galerií, kde si můžete prohlédnout a koupit originální díla. V okolí Rovinj najdete nádherné pláže a zátoky, kde si můžete zaplavat v křišťálově čistém moři nebo si pronajmout loďku a vydat se na ostrov Crveni otok, který je součástí hotelového komplexu Island Hotel Istra. Zde si můžete užít luxusní ubytování, wellness, bazény a restaurace.

Dalším tipem na dovolenou na Istrii je Poreč, který patří k nejpopulárnějším letoviskům v Chorvatsku. Poreč má bohatou historii, kterou dokládá například bazilika Eufrasiova z 6. století, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Poreč je také rájem pro milovníky sportu a zábavy. Můžete si zde zahrát tenis, golf, volejbal, surfovat nebo potápět. Pro rodiny s dětmi je skvělou atrakcí aquapark Aquacolors, kde si můžete užít tobogány, bazény a animační programy. V Poreči si můžete vybrat z široké nabídky ubytování, od hotelů po apartmány a chatky. Například hotel Valamar Crystal nabízí komfortní pokoje, bazén, restauraci a animační tým.

poreč

Pokud máte rádi klidnější atmosféru a romantiku, doporučujeme vám navštívit Vrsar, který leží na malém kopci nad mořem. Vrsar je známý jako místo, kde pobýval slavný milovník Giacomo Casanova. Vrsar má malebné historické jádro s kostelem svatého Martina a kamennou bránou z 12. století. V okolí Vrsaru se rozkládá 18 neobydlených ostrovů, které tvoří souostroví Vrsarské ostrovy. Můžete si zde pronajmout loďku nebo kajak a prozkoumat jejich krásu. Vrsar nabízí také možnost ubytování v hotelu Belvedere, který se nachází na útesu s výhledem na moře a ostrovy. Hotel má bazén, restauraci, fitness a wellness.

vrsar

Pokud chcete poznat i jinou tvář Istrii, nezapomeňte navštívit Dvigrad a Limský kanál, dvě zajímavosti, které jsou v blízkosti těchto měst. Dvigrad je opuštěné středověké město, které leží na vrcholu kopce a je obklopené hradbami. Zde si můžete prohlédnout zbytky kostela, paláce a domů, které svědčí o bohaté historii tohoto místa. Dvigrad byl opuštěn v 17. století kvůli morové epidemii a tureckým nájezdům. Dnes je chráněn jako kulturní památka a je cílem mnoha turistů i archeologů. Limský kanál je úzký záliv, který zasahuje do pevniny do hloubky více než 10 km. Je lemován strmými skálami, které přesahují výšku 100 m. Ve skalách kolem kanálu jsou četné jeskyně, kde byly nalezeny stopy po člověku z doby neolitu. Limský kanál je také známý jako místo chovu mušlí, ústřic a ryb, které si můžete ochutnat v místních restauracích. Ke kanálu připlouvají výletní lodě, pro sportovní a rybářské lodě je kanál uzavřen.

Istrie je skvělou destinací pro letní dovolenou, která uspokojí každý vkus. Nečekejte a rezervujte si svůj pobyt na Istrii ještě dnes!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup