keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Nechte si postavit sen
Nákupy

Nechte si postavit sen

Trápí vás, že nemáte svůj vlastní dům?
Už se nemusíte trápit tím, že nemáte svůj dům. Díky široké nabídce stavebních firem jej můžete mít taky. Nebude to hned a bude to něco stát, ale můžete si sen splnit. Budete potřebovat dostatek financí, pozemek a odhodlání dotáhnout to do konce. Novostavba je totiž jednodušší než rekonstrukce, a pokud nemáte k dispozici opravdu jedničkou starou stavbu, nejspíše bude lepší postavit nový dům.

stavba domu

Někdo staví sám
Existuje celá řada lidí, kteří si zvládli dům postavit sami. Jenže když se jich na to zeptáte, nejspíš se všichni shodnou na tom, že to nebyl žádný med. Z práce běhat po stavbě za každého počasí, aby stavebník využil každou volnou minutu není nic jednoduchého. Často se říká, že stavba domu prověří vztah. Ne všichni to zvládnou a někteří se opravdu rozejdou, ale vždycky záleží na tom, jak je váš vztah pevný. Je důležité si určit, že priorita je bydlení, a všechno ostatní tomu podřídit. Jenže ne všichni to zvládnou, a stavba svépomocí může přinést celou řadu problémů. Lepší je nechat si postavit dům na klíč.

patrový dům

Nevíte jak to funguje?
Stavba na klíč funguje tak, že si vyberete zhotovitele a poté si vyberete dům, jaký by se vám líbil. Dodavatelé většinou nabízí svoje vlastní projekty, takže budete mít z čeho vybírat. Je důležité si vybrat jestli budete spíš chtít přízemní nebo patrový dům. Oba typy staveb mají svá pro a proti. Pokud vás nelimituje rozloha pozemku, nejspíš sáhnete po bungalovu. Je to moderní bydlení, které může vypadat různě. Půdorysů je několik a určitě si vyberete i vy ten svůj. Nechte si postavit dům od základů a nemusíte nic víc řešit. Některé firmy nabízí možnost osobních prohlídek typových domů, a i tato možnost vám může pomoct vybrat svůj nový dům. Pak už se můžete těšit na to, až dostanete klíče a vychutnáte si první den ve svém novém domě.