keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Milý Ježíšku, přeju si mít méně věcí
Ženy

Milý Ježíšku, přeju si mít méně věcí

Jeden krásný citát říká, že máme spoustu věcí, které nepotřebujeme, abychom ohromili lidi, které nemáme rádi. A když se rozhlédnete kolem sebe, pravděpodobně zjistíte, že Vás skutečně obklopuje spousta nepotřebných věcí. Ať už byl důvod k jejich pořízení jakýkoliv, teď jen zabírají místo a jediné, co s nimi opravdu děláte je, že z nich občas setřete prach. Možná si říkáte, co je na tom špatného. Mám alespoň možnost volby, pokud danou věc, a sem si můžete doplnit nenošené kalhoty nebo nepoužívaný domácí spotřebič, mít nebudu, tak o tuto volbu přijdu. Ale ruku na srdce. Jaká je pravděpodobnost, že začnete používat něco, co jste nepoužili pět let.
Uspořádaný šatník
Vědecké studie odhalují, že příliš velké množství možností je spíše stresující než potěšující. Pro člověka je ideální mít v jednom okamžiku maximálně 3 možnosti, více už působí spíše jako stresor. Co tedy udělat proto, abyste omezili počet svých věcí na únosné množství? Možná jste již slyšeli o minimalismu. Je to životní filozofie, která se zaměřuje na to, být obklopen jen věcmi, které nutně potřebujeme. Možná je Vám tento směr blízký a možná si to dost dobře nedovedete ani představit. Některé prvky minimalismu ale můžete zapojit do svého života hned a sledovat, zda Vám život usnadní či nikoliv. Prvním bodem by pro Vás mělo být, že se zbavíte věcí, které nijak nepoužíváte.
Zkuste se nejprve zaměřit na šatník. Dobrým kritériem pro třídění šatníku může být, zda jste danou věc měli za poslední 2 roky na sobě. Pokud ne, rovnou ji přesuňte na hromádku, která musí pryč z domu. Při třídění oblečení nezapomínejte na to, že patří mezi tříděný odpad, a je proto vhodné ho odnést dokontejnerů na oblečení. Pokud na šatník chcete jít poctivě minimalisticky, tak by měl obsahovat jen několik málo druhů oblečení jednoduchého střihu, které se dají dobře kombinovat a obsáhnou všechny potřebné společenské události.
Po oblečení můžou logicky přijít na řadu i boty a případně další doplňky. Zde se řiďte stejným heslem a ponechejte si to, co skutečně využíváte.
Když budete hotovi, tak si můžete zvolit další oblast, která bude třeba podrobit revizi. Může to vzít třeba po místnostech a zaměřit se na koupelnu. Skutečně využijete všechnu kosmetiku, kterou máte nakoupenou? Některé věci z koupelny, které nevyužijete, se mohou hodit někomu jinému. Nejrůznější krémy a sprchové gely mohou dobře posloužit například v azylových domech.
Minimalisticky zařízená kuchyň
Nyní už získáváte praxi a můžete se podívat do dalších místností, jako je kuchyň, kde se často skrývá spousta nepoužívaného kuchyňského náčiní či spotřebičů, a do obývacího pokoje, kde možná máte upomínkové předměty, které ani netušíte, kde se tam vzaly, či staré noviny, které nikdo nečte.
Někdy je rozhodování, co si nechat a čeho se zbavit velmi těžké. Pokud i tak cítíte potřebu zredukovat počet věcí ve vaší domácnosti, ale zdá se Vám to nad Vaše síly, můžete si povolat odborníky. Tedy firmy, které Vám pomohou zbavit se nepotřebných věcí a zorganizovat si domácnost v úspornějším stylu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup