keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Malta nabídne svým návštěvníkům výlet plný barev na samý kraj Evropy
Kultura

Malta nabídne svým návštěvníkům výlet plný barev na samý kraj Evropy

Užít si sluneční paprsky, poznat pestrou historii místa, načerpat energii do náročného pracovního procesu. To jsou důvody, které nás vedou na letní dovolenou do středomořských regionů. Poté, co jste navštívili Istrii, Krétu a Egypt, zbývá i nadále pár opravdu pěkných destinací, co vysloveně stojí za vidění. Samozřejmě, tentokrát si krátce představíme Maltu. Hrdou a malou zemi, která se ubránila Osmanům a jejíž turistický ruch budí obdiv po celém světě. Výjimečná přírodní scenérie, bohatý noční život, ale také pevnost st. Elmo, která vyvolá velký respekt v každém návštěvníkovi už z velké dálky.

malta valletta

Vydat se do míst plných klidu a pohody

Poněkud tišší místa, jako je to u megalitických chrámů nebo v Mdině, centru největšího z ostrovů. Ale také lokality jako je Gozo, kde slunce v noci sice zapadá, ale bujarý a nadmíru veselý život rozhodně nekončí. Cestování právě do tohoto koutu světa vám přinese mnoho zajímavých překvapení, takže jako destinace pro letní dovolenou jde určitě o dobrou volbu. Můžete začít třeba v centru, kterým je dnes Valletta. Má za sebou teprve krátkou historii, alespoň když ji srovnáme právě s Mdinou nebo megalitickými chrámy, ale rozhodně má co nabídnout. Nákup suvenýrů a různých vzpomínek, ale také lukulské hody v místních restauračních zařízeních. Je tu i katedrála svatého Jana, kde našlo místo svého věčného odpočinku mnoho důležitých představitelů maltézského řádu.

rybaření

Pokud vás zajímají místa plná tradice, kde vládne příroda a krásný výhled na moře, měli byste se podívat do rybářské destinace nesoucí krkolomné jméno Marsaxlokk. Bohatě zdobené loďky místních rybářů, nazývané také Iuzzu, které lákají ke společné fotce a velkolepá pevnost St. Lucian, kterou najdete poblíž města, to jsou dvě největší zdejší atrakce. Užijte si také nedělní trhy, kde vám jistě padne do oka nějaký zajímavý lískový oříšek skrývající netradiční šatstvo.