keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Knihy, které Vás nepřestanou bavit!
Kultura

Knihy, které Vás nepřestanou bavit!

CHIRURG

Tato kniha je napsána autorkou Petrou Dvořákovou. Hlavní postavou je chirurg MUDr. Hynek Grábl, který nemá jen tak ledajaký život. Svou minulost se snaží hodit za hlavu, protože přesně ta ho dostala do malé příhraniční nemocnice. Příběh je velmi humorný a hlavně realistický. Objevují se zde témata jako peníze, alkohol, nevěra, láska, hádky, nenávist, ale i štěstí a radost. Toto dílo je napsáno jednoduše a vtipně, a proto tuto knihu přečtete jedním dechem. Paní Dvořáková napsala dále: Já jsem hlad, Sítě, Dědina..
čtoucí žena

HANAHANAH

Všemi opěvovaná a chválená Hana! Tento skvost si na své konto připsala spisovatelka Alena Mornštajnová. Určitě jste slyšeli i o jejích ostatních dílech – Slepá mapa, Tiché roky, Hotýlek. Autorka se zabývá nejčastěji obdobím světových válek, koncentračními tábory a psychikou lidí, kteří žili v té době. Do děje se umí vcítit, jakoby to opravdu prožila na vlastní kůži. Hana je na jednu stranu úžasná, ale z té druhé je velmi smutná až možná depresivní. Už z názvu jste asi poznali, že hlavní rolí je Hana, se kterou se osud nemile popral.

SESTRA A SESTŘIČKA

O tomto románu dalo by se říct, že je až psychologický. Paní Magda Váňová zde skvěle ztvárnila vztah dvou sester, které si prožily románek se stejným mužem. A jak Vás už asi napadlo, tak to nebyl ledajaký muž, ale pěkný grázl, který je obě vypekl. Nechci Vám tu vše prozradit, takže víc už psát nebudu. Toto dílo se odehrává v průběhu několika let. Autorka Dvořáková má na svém účtě ještě knížky Když ptáčka lapají, Tereza, Past.
starobylá knihovna

VÍŘIVKA

Zde Vás bude provázet neobyčejný, ale oddechový příběh bývalé vězeňkyně. Helena se snaží si najít práci a bydlení, vzpamatovat se po dlouhých dvanácti letech za mřížemi a potkat možná i nějakého chlapa. Tato knížka je velmi oddechová, má pouze nějakých sto čtyřicet stránek, takže se jedná opravdu o jednodenní nebo dvoudenní záležitost. Napsala ji scénáristka Lucie Konečná a jedná se o její jediný svazek.