keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Jak správně umístit sušené květiny
Nákupy

Jak správně umístit sušené květiny

Asi každý z nás chce, aby jeho domov vypadal co nejlépe. K tomuto účelu používáme nejrůznější dekorace, od obrázků přes ozdobné předměty až po květiny, a to jak klasické, tak umělé nebo i sušené. Je však fakt, že jen málokdo z nás je opravdu studovaný estét, nebo má pro estetiku cit. Výsledkem pak může být buď kýč, nebo splácanina všech možných stylů a tvarů.

modrá kytice

Je pravda, že sušené květiny – https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/ mohou představovat skutečně krásný a nevšední prvek, který ozvláštní každou místnost. Je však potřeba nejprve vědět, jak jej vhodně začlenit do interiéru.

V první řadě samozřejmě záleží na tom, do jaké barvy je daná místnost, kde sušená květina bude, laděna. Měli bychom vybírat tak, aby se spolu jejich barvy netloukly. Například pokud máme místnost do zelena, červená nejspíš nebude nejlepší nápad.

Dále musíme přemýšlet, zda půjde o něco, co má přitáhnout pozornost, hlavní kus v místnosti, nebo zda má jít jen o doplněk dotvářející atmosféru. Podle toho vybíráme, jak výrazné budou barvy, stejně jako tvar a typ nádoby.

V neposlední řadě bychom měli dát pozor, aby nepřekážela běžnému užívání místnosti. Pokud ji máme například na jídelním stoje, který zabírá v podstatě celý, pak to není dobrý nápad, neboť onen stůl již nelze používat k jeho primární funkci, tedy k tomu, abychom se u něj posadili k jídlu.

červené růže

Dobré je také dávat si pozor při výběru, neboť většina lidí má tendenci podlehnout „wow efektu“, tedy vybrat tu nejvýraznější, která však ve většině případů jednak sklouzává ke kýči, a za druhé prakticky nikde nepůsobí dobře.

Jak je vidět, výběr vhodného místa není zrovna jednoduchou záležitostí. Je spousta faktorů, které je třeba uvážit, přičemž zde byly zmíněny pouze ty nejhlavnější.

Přesto věřím, že vám tento článek alespoň trochu pomohl, a že váš domov bude zase o něco hezčí.