keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Jak posílit svoji imunitu a chránit se tak před covidem?
Nákupy

Jak posílit svoji imunitu a chránit se tak před covidem?

Každý člověk má trochu jinou imunitu. Někdo má obranyschopnost organismu nastavenou velmi nízko a skolí ho sebemenší virus, někdo ji má zase velmi dobrou a prakticky nezná případ, kdy by byl vážně nemocen. Imunita nás chrání před viry, bakteriemi a podobně, tedy i před virem způsobující onemocnění covid. Pokud se nechcete spoléhat jen na nošení respirátorů, naučte se starat se a posilovat svoji imunitu tak, aby si na vás žádná nemoc nepřišla.

Jak tedy můžeme svoji imunitu posilovat?

Dbejte na dostatečný přísun probiotik

Probiotika dokážou posilovat vaši imunitu a jsou pro naše tělo velmi potřebné. Užívat je můžete buď v podobě doplňků stravy, které seženete v každé lékárně, nebo zařadit do svého jídelníčku více potravin bohaté na probiotika. Jsou to například mléčné výrobky jako bílé jogurty nebo acidofilní mléko.

jogurt

Přijímejte vyváženou stravu

Ne nadarmo každý odborník na zdraví doporučuje, aby naše strava byla zdravá a co nejvíce vyvážená. Prospějete tím nejen své imunitě, ale i dalším funkcím vašeho těla. Zařaďte do jídelníčku co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce, bílkovin, komplexních sacharidů a kvalitních tuků. Vyhněte se naopak vysokému příjmu cukru, fast foodům a nepravidelnému stravování.

Choďte na čerstvý vzduch

K životu potřebujeme někdy také opustit naše obydlí a vydat se na čerstvý vzduch. Pomůže vám to nejen fyzicky, ale příjemný dopad to bude mít i na vaši psychiku. Hlavně v zimních měsících využijte každé příležitosti, kdy venku vysvitne slunce a vydejte se ven. Načerpáte tak potřebný vitamín D.

procházka

Každý se o svou imunitu stará jinak, ale určitě nezapomínejte i na všechny zásady prevence ohledně covidu, které chrání vás i ostatní. Důkladná hygiena, používání dezinfekce a podobně. Pokud se necítíte dobře, nejlepší, co můžete udělat je udělat si doma test, který vám ukáže, zda jste pozitivní nebo ne. Dnes již máte na výběr z mnoha možností, antigenní testy z nosu, ze slin nebo z krku.