keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
I hodinky jsou chytré
Nákupy

I hodinky jsou chytré

My lidé dneška jsme ve srovnání se svými předky vesměs notně zlenivěli. Máme sice možnosti naplno zaměstnávat svou mysl i tělesnou schránku, ale nejednou to neděláme, protože se nám do toho zkrátka nechce. A pokud je ta možnost, delegujeme leccos, co se dá, na nějakou tu techniku. A proč by také ne, že? Je hojným úkazem, že nám všemožná technická zařízení usnadňují život, a člověku zůstává i chytrý rozum stát, když vidí, co všechno nám může vyspělá civilizace nabízet.

chytré hodinky

Vezměte si třeba takové chytré hodinky. Není to vlastně zase až tak moc dávno, kdy lidé hodinky nenosili a třeba ani neznali a vystačili si s věžními hodinami, s hodinami slunečními či přesýpacími, nebo třeba nepotřebovali ani tyto. A ještě i za mých mladých let byly běžnými jenom docela obyčejné ručičkové hodinky, obvykle domácí Prim nebo sovětské Rakety, které se určitě nevyznačovaly přehnanou kvalitou ani v ukazování přesného času, natož aby lidem sloužily i jinak. A o těch sovětských se tradovalo třeba i to, že jsou to hodinky rekordní, které zvládnou hodinu i za pětačtyřicet minut.

A jaké byly vlastně i ještě docela nedávno úžasné docela běžné digitálky, a to jenom proto, že uměly třeba i přehrát nějakou melodii nebo se na nich dal nastavit budík!

hodinky

Ale to se stalo vlastně minulostí. I takové hodinky sice ještě mnohdy používáme, ale jenom tehdy, když od nich nic specifického neočekáváme.

A když chceme, aby nám toho hodinky nabízely víc? Pak potřebujeme ty takzvaně chytré, ty, které mají celou řadu doplňkových funkcí. A nejen že nás informují o běhu času, ale také dokážou změřit kdejaký parametr u sportovců, a to za současného zachování dokonalého módního vzhledu.

Když někdo sportuje, nebude si přece sám sledovat svoji kondici a zdravotní stav. A nebude se přece někam vláčet s mobilem. Když mu podobné služby pohodlně nabídnou i chytré hodinky.