keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Co vaší prostatě škodí a neprospívá
Nákupy

Co vaší prostatě škodí a neprospívá


Co škodí prostatě je otázka, na kterou je a není jednoduchá odpověď. Nejjednodušší forma odpovědi by zněla takto: „Vy sami“. To je však poněkud nepřesné, a tak bychom měli tuto myšlenku více rozvést.

Stres

Že nám škodí stres, to asi víte, a tak to zde pouze připomínáme s tím, abyste nezapomněli stresové vlivy ze svého života postupně odstraňovat, a můžete si při tom vypomáhat i vhodnými přírodními pomocníky, například adaptogenními rostlinkami.

půllitr piva

Potraviny

Více pozornosti nyní zaměříme na vaši stravu, na váš jídelníček. Zde si mnoho lidí neví rady a stále se dopouští takzvaného dědičného hříchu, tedy zaběhnutých zvyklostí negativního charakteru, které nám neprospívají, ale škodí.

Bílý cukr – začněme tím, s čím si lze poradit poměrně snadno. Zbavte se nadobro bílého cukru a nahrazujte jej cukrem hnědým, melasou nebo sušeným či čerstvým ovocem. Rafinovaný řepný cukr nemá v jídelníčku co pohledávat.

Bílá mouka – nahrazujte bílou mouku celozrnnou variantou, jak v pečivu, tak i v těstovinách, mouce a obilovinách. Bílá mouka se mele pouze z vnitřního endospermu a schází v ní vláknina a téměř všechny podstatné živiny, zejména minerály.

nakrájený salám

Maso – pro většinu z vás možná těžko pochopitelné, ale člověk není dravec, nemá krátká střeva a maso v nás hnije a navíc obsahuje stresové hormony, které zvíře uvolní při jeho násilném zabíjení. Kromě etických důvodů je tedy důvod zdravotní pádným argumentem, proč se masu vyhnout. Vegetariánský životní styl je výrazně zdravější, a projeví se to i na vaší prostatě.

Drogy – pod slovo „drogy“ zahrnujeme i ty lehčí formy závislostí, kam patří kofein, nikotin a alkohol, tedy nikoli pouze tvrdé drogy. Kdo chce být zdráv a dožít se také ve zdraví vysokého věku, měl by se drog nadobro zbavit, a to nekompromisně. Nepřináší nám nic pozitivního a hlavně se bez nich dokážeme obejít.