keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Co s námi dělá internet?
PC

Co s námi dělá internet?

Internet je síť. A proto by se dalo předpokládat, že nás bude spojovat, že my všichni, kdo v této síti uvázneme, budeme nevyhnutelně pospolu. A protože jde o síť celosvětovou, globální, dalo by se vydedukovat, že nás bude tato síť spojovat ve velkém, přímo globálním měřítku. Že nás propojí a my tím pádem budeme daleko lépe kooperovat.

Jenže zatímco je to na jednu stranu pravda, je pravdou současně i opak. Tedy to, že nás internet i rozděluje. Protože kdo z nás chtěl být v minulosti v kontaktu s jinými lidmi, musel vyjít z domu, musel si najít někoho z těch ostatních a skutečně s ním být. Zatímco dnes, v době internetu? Dnes jsme daleko častěji někde zalezlí, a byť s někým nějak komunikujeme, spolu zase až tak moc nejsme.

hledání na Youtube

A to, že nás internet spojuje i rozděluje, má samozřejmě jak pozitivní, tak i stinné stránky. Pozitivní v tom, že se jím můžeme spojit i s těmi, s nimiž ve spojení být chceme, ale osobně by to nebylo možné. A negativní?

Negativní je na internetových vztazích to, že vlastně nejednou nevíme, s kým že se to vlastně bavíme.

Někdo si najde třeba někoho na sociálních sítích. Může se skutečně domnívat, že je dotyčný jeho přítelem, třeba z dětství, jenže ne vždy tomu tak je. Kolik jenom je na internetu různých falešných profilů! A když se tu vydává někdo za někoho jiného, pochopitelně to většinou nemyslí s těmi, jež kontaktuje, dobře.

hledání s Googlem

Jsme tu tedy s našimi vzdálenými blízkými, a to je dobře. Lepší je kontaktovat je takto, než s nimi vůbec nebýt. Ale kolikrát jenom jsme tu v kontaktu i s někým, kdo to s námi nemyslí dobře! Kdo nás chce zmanipulovat nebo třeba i podvést! Kolik lidí jenom naletělo podvodníkům, vydávajícím se za jejich přátele a ve skutečnosti usilujícím jen o vytažení peněz z kapes důvěřivců! Kolikrát se jenom někdo seznámil třeba s krásným děvčetem, ze kterého se pak vyklubal oplzlý chlap! Kolik lidí naivně poslalo někomu jen zdánlivě blízkému erotické snímky a pak toho litovalo!

A tak bychom si i na internetu měli vybírat své přátele. A slepě při tom nedůvěřovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup