keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Čištění koberců v Praze 6 zbavuje podlahu nepříjemného zápachu
Nákupy

Čištění koberců v Praze 6 zbavuje podlahu nepříjemného zápachu

Nově položený koberec, nedávno zakoupeným specializované prodejně, přímo lák k tomu, projít se po něm bosky a vychutnat si jeho hebkost a měkkost. Někteří z nás se po něm začnou i povalovat, je to docela přirozené užít si té krásy a pohodlí.

Co když začne být koberec nepříjemně cítit

Představte si situaci, že byste byli na půl roku odříznuti od vodního zdroje a měli vodu dostupnou pouze na vaření a na pití, abyste byli schopni přežít. Museli byste v tu chvíli zapomenout na pravidelnou hygienu – tedy ve zkratce řečeno na mytí, sprchování a praní prádla. Jak byste se asi cítili, kdybyste museli den co den oblékat obnošené prádlo, trička, košile, nasáklé potem?

koberec v pokoji

Co vlastně obsahuje lidský pot? Jeho převahu tvoří voda a dále minerální ionty a kromě toho i kyselina mléčná a také močovina. Kombinace těchto látek je živnou půdou pro bakterie a jejich přemnožení může vést ke zdravotním potížím a také k zápachu.

pokoj s kobercem

Zápach je také ten první impuls, který nám napovídá, že by bylo záhodno odložit do koše na prádlo nátělník a ponožky, ale co koberec? Ten do pračky neodložíte, a přesto jej stále jen čistíte nasucho vysavačem, týden co týden, ačkoli se po něm proháníte naboso. Koberec je také textilie a žádný běžný vysavač z něj neodstraní všechny nečistoty, i po vysávání na něm zejména v hlubších vrstvách ulpívají kožní šupinky, zbytky zaschlého potu, žmolky chlupů a vlasů a prachové částečky smísené s tukem. A čím více chodíme doma bosi, tím více se koberec stává pomyslnými ponožkami.

A právě proto je nutné koberce čistit podobně, jak to provádí automatická pračka, nejlépe rotačním pohybem kartáčů napříč vlákny, aby jedno po druhém odevzdalo přichycené nečistoty do sběrné nádoby. Na tomto principu je také založený způsob čištění koberců Praha 6 Wismont čištění systémem Rotovac, rotující kartáče důkladně vlákna prohnětou s čisticím roztokem a nečistota se pod tlakem nasaje a skončí tam, kam patří – v domovním odpadu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup