keyboard_arrow_right
Cestovatelské blogy prozradí hodně – poradí a pomůžou
Nezařazené

Cestovatelské blogy prozradí hodně – poradí a pomůžou

Cestování na vlastní pěst, tedy bez cestovní kanceláře je čím dál oblíbenější. Neplatíte zbytečné další poplatky cestovní agentuře, můžete si vyjet, kdy chcete a zastavit se po cestě kde chcete, každý den se můžete ocitnout na jiném místě a procestovat tak daleko více míst a vidět více věcí. Všechno je jen na vás, nic a nikdo vás neomezuje a právě svoboda při cestování je velmi oblíbená. Každý je rád pánem svého času, a rád si organizuje věci po svém.
silueta turistky
Někomu stačí sbalit si batoh a vyrazit – procestovat se takhle dá půl světa nebo klidně celý – je to jen na vás a to tom to přece jen. Jenže pokud nejste dobrodruh tělem i duší na sto procent možná vás malinko děsí představa, že třeba nebudete mít kde přespat nebo vám nevyjdou peníze na cestu zpět nebo na jídlo. Některé země mají zajímavé zákony, které by vás ani ve snu nenapadli a už spousta takových soukromých dobrodruhů přišlo málem pěkně na buben, proto je dopředu dobré vědět, co vás kde čeká a nemine.

plán cesty

Využijte zkušenosti jiných cestovatelů

Před tím než někam vyrazíte bez cestovní kanceláře a jejich delegáta měli byste si zjistit všechny možné informace o daném místě – možnosti ubytování, ceny ubytování i jídla, vhodná doprava do místa i na daném místě, možnosti fotografování v okolí, doporučení o možných problémech třeba o koupání na pláži, silniční pravidla v dané zemi, povinná očkování a další užitečné informace, které se vám při vaší cestě budou hodit. A tohle všechno a ještě více najdete na cestovatelských blozích, které píší zkušení dobrodruzi v tomto oboru. Většinou ať už se snažíte najít informace o jakémkoliv místě na zemi – na internetu na cestovatelských blozích všechny tyto informace najdete. Bývají vtipně a čtivě napsány lidmi, kteří na vlastní pěst projeli už kus světa a rádi se s vámi podělí o své zážitky a zkušenosti.

Najít můžete hodně informací a rad, o tom kam se podívat nebo čemu se raději vyhnout. Dopředu tak budete vědět všechno potřebné a na cestách vás pak už nic nezaskočí. Zážitky si získáte své, ale jet úplně do neznáma se ne vždy vyplatí. Nechte se inspirovat a buďte připravení.