keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Amoniti jsou hezcí
Nákupy

Amoniti jsou hezcí


Za hodně dávných časů to na naší planetě vypadalo docela jinak než dnes. Žili tu docela jiní tvorové, než jsme my lidé. Ale na rozdíl od nás (aspoň tedy prozatím) měli tu smůlu, že se nedožili dnešních dnů. Vymřeli. Ale přesto tak docela nezmizeli z tohoto světa, z povrchu zemského. Nechali tu po sobě dodnes stopy. A to díky tomu, že měli schránky, které se staly fosiliemi, tedy zkameněly.

My lidé můžeme takové fosilie nacházet dodnes. A i když ony dávné tvory k životu nevzkřísíme, neznamená to, že jejich schránky nemají žádný smysl. Ony se totiž vyznačují svou nespornou osobitou krásou. A tak se mnohým z nás hodí pro ozdobu.

amonit

Tito zkamenělí hlavonožci připomínající tak trochu dnešní hlemýždě, se tak stali ozdobou kdekoho z nás. A i když slouží některým lidem při ezoterice, mnoha dalším se líbí, když zdobí třeba jejich přívěsek amonit, který se jim líbí. Někdo se tak pokouší s takovými pozůstatky druhohorních tvorů dejme tomu dosáhnout spojení s minulými životy, někdo s jejich pomocí hledá smysl svého života, někdo s nimi medituje nebo v nich nalézá ochranu, a někdo se jimi docela banálně zdobí. A tak amoniti nepozbyli svého smyslu ani dlouho poté, co zmizeli v pověstném propadlišti dějin.

přívěšek

A protože jde o tvory, kteří v hojném počtu obývali naši planetu, nejsou nijak nedostatkoví. Dají se nalézat, a my je tak lehce seženeme, kdykoliv po nich zatoužíme. A pokud se vám tito líbí jako okrasa nebo je dejme tomu chcete používat k nějakým těm mystickým záležitostem, můžete je mít. A prý se s jejich pomocí můžete zbavit i strachu, i úzkosti, mohou prý absorbovat vaši negativní energii, mohou prý podporovat vaši kreativitu a intuici a podobně.

A když se vám takový talisman hodí, mějte si ho. Já sice osobně v něco podobného moc nevěřím, pro mě jde jen o hezké pozůstatky z dávných dob, ale jeden nikdy neví.